Created with Sketch.

Новий директор ЦРУ поставить Кремль на місце

08.02.2021, 08:52
Фото: Twitter

Колишнього американського посла у Москві Вільяма Бернса розглядають потенційним кандидатом на посаду голови ЦРУ.

Окрім усього, що відбулося в Україні за ці кілька шалених днів події не переставали тривати й у Сполучених штатах Америки. По-перше, Байден офіційно заявив про те що хоче висунути на посаду очільника ЦРУ Бернса, який головує у Міжнародному Фонді Карнеґі та встиг побувати послом на Росії у 2005-2008 роках.

Раніше інформація про нього на посаді майбутнього директора ЦРУ була присутня у медіа лише в якості інсайдів. У разі його затвердження, Бернс має стати першим кар'єрним дипломатом на посаді очільника ЦРУ.

Вгадувати майбутню позицію Бернса по минулих заявах безумовно марно. Адже у США чиновники (а особливо сектору безпеки і оборони) в стратегічних напрямках залежні від колегіальних рішень.

Це у нас на пострадянському просторі з присутності Патрушева у Радбезі РФ можна робити швидкий висновок про можливість ядерного конфлікту.

Але є одна важлива річ у фігурі Бернса. Те, що він був послом у РФ, причому у непрості роки - 2005-2008, коли там відбувається публічний закрут гайок, розворот РФ від Заходу, поява концепту "суверенної демократії" авторства Суркова і, врешті, Мюнхенська промова Путіна, якою по суті офіційно оголошено епоху в якій сталися і збройний конфлікт з Грузією, і окупація частини України.

Призначення на посаду очільника однієї з найбільших світових спецслужб фахівця з питань Росії – дуже знакова подія і безумовно позитивна для України. Між іншим, якось недооцінили у нас подібне призначення очільником британської МІ-6 Річарда Мура, колишнього посла Великої Британії у Туреччині.

А вже саме після його призначення відбулися досить відчутні події в регіоні. Утому числі і перемога Азербайджану в другій Карабаській війні. Тому призначення Бернса в ЦРУ стане серйозним випробуванням для РФ.

Кадровий дипломат Вільям Бернс

Із заяви, яку оприлюднив Байден днями, стає зрозумілим, що перезавантаження з РФ у форматі 2009 року демократам вже не видається можливим. Не в останню чергу, до речі, не через Росію і Україну, а саме через Німеччину і "Північний потік".

Спустити це питання на гальмах для оточення Байдена означатиме потім звітувати перед американським енергетичним лобі за втрачені позиції в ЄС. Останній тиждень став просто проривом у сфері осмислених дій влади по спробам вискочити з болота в якому вона знаходиться.

Закон про реформу СБУ, закон про бюро економічної безпеки, введення санкцій проти телеканалів Медведчука, заява Герасим'юк з Нацради з питань телебачення проти телеканалу "Наш", і рішення яким уможливлюється силовий привід Павла Вовка на суд – усе прямий наслідок того, що влада хоче показати США вітрину, а не розбиті шибки.

Тому, безумовно, є невеликий привід порадіти. Але це лише маленький етап.

Очевидно, що вже скоро в Україні розпочнеться щонайменше війна компроматів і проти влади. А також – і проти прозахідної опозиції, і проти США...

Це може стати закономірним наслідком заганяння Медведчука в глухий кут. І тут дуже було би добре, якби Банкова не спустила на гальмах ці усі речі які відбулися в позитивному напрямі за останні дні і потурбувалася про адекватне рішення Верховного суду в справі каналів Медведчука.

Бо ось це наше українське "ми пробували робили але нічого не зробили остаточно" – річ яка взагалі не подобається нікому із наших партнерів.

Політичний консультант. Голова Центру політичних студій «Доктрина»

Читайте також
ФСБ вербує українських дітей для підпалів авто ЗСУ
Війна
Дуров сказав на допиті, що співпрацював з контррозвідкою Франції
Політика
Дурова здала його співмешканка. Її підозрюють у роботі на МОССАД
Політика
Маріонетки з телеграму
Війна
Кіпр: анклав російських спецслужб
Війна
SpaceX будує шпигунську супутникову мережу для розвідки США, - Reuters
Світ