13 жовтня Нацрада ухвалить рішення про допуск і недопуск ГО до участі в конференції з обрання члена наглядової ради НСТУ
Конференція у правозахисній сфері має відбутися з 15 по 19 листопада, повідомляє Детектор Медіа.
6 жовтня Громадська комісія з питань проведення конференції громадських об’єднань та асоціацій у правозахисній сфері для обрання члена наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України завершила розгляд документів громадських організацій та асоціацій, які надіслали заявки на участь у конференції.
Цю інформацію «Детектору медіа» підтвердили у Національній раді з питань телебачення і радіомовлення.
Наразі невідомий повний список ГО, яких комісія рекомендує Національній раді з питань телебачення і радіомовлення допускати і не допускати до конференції у правозахисній сфері для обрання члена наглядової ради Суспільного у правозахисній сфері. Над протоколами засідань ще працюють, вносячи останні правки.
На участь у конференції у правозахисній сфері Нацрада отримала 64 заявки. Це рекордна кількість організацій, які висловили бажання взяти участь у конференції з обрання члена наглядової ради.
Відомо, що на засіданні, яке відбулося 4 жовтня, комісія вирішила три ГО із десяти рекомендувати Нацраді не допустити до конференції. До решти об’єднань висновки комісії були позитивні, йдеться на сайті Нацради.
28 вересня Громадська комісія вирішила рекомендувати не допустити приблизно 20 ГО. Низці організацій, чиї представники взяли участь у засіданні, комісія дала можливість надати додаткові документи про їхню діяльність.
13 жовтня Національна рада планує провести засідання, на якому на основі рекомендацій Громадської комісії ухвалюватиме рішення про допуск чи недопуск громадських об’єднань та асоціацій до участі в конференції з обрання члена наглядової ради НСТУ.
Відповідно до внесених змін до календарного плану підготовки конференція у правозахисній сфері має відбутися у період з 15 по 19 листопада, а з 22 листопада по 3 грудня регулятор повинен ухвалити рішення про обрання членом наглядової ради НСТУ кандидата від громадських об’єднань та асоціацій у правозахисній сфері.
Раніше проведення конференції, на якій кандидати голосуватимуть одне за одного, було заплановане на 1-5 листопада 2021 року. Проте календарний план з обрання члена наглядової ради змінили на прохання Громадської комісії, яка не встигла проаналізувати діяльність всіх ГО, які подали заявки для участі у конференції з обрання члена наглядової ради НСТУ в правозахисній сфері.
Головою лічильної комісії члени Нацради затвердили Олену Ніцко.
Нагадаємо, до складу Громадської комісії входять представники громадських рад, що діють при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, Міністерстві освіти і науки та Міністерстві молоді та спорту.
Члена наглядової ради від громадських об’єднань у правозахисній сфері обиратимуть на місце Олександра Павліченка. Його повноваження завершуються 7 грудня 2021 року, оскільки він увійшов до складу наглядової ради у грудні 2017 року.
Додамо, 12 лютого 2021 року Нацрада затвердила оновлений склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.
Наразі до оновленої наглядової ради входить 16 членів. Семеро членів наглядової ради делеговані депутатськими фракціями та групами, але самі не є депутатами, 9 членів є представниками громадськості і були обрані на відкритому конкурсі на конференціях. Строк повноважень членів наглядової ради другої каденції – 5 років.
А ми хочемо нагадати, що на початку 2020 року корумпована Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, що працює на Коломойського та Зеленського, ухвалила рішення про анулювання ліцензії ТОВ «Останній Бастіон» на багатоканальне мовлення.
При цьому чиновники послалися на пункт г) частини другої статті 37 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».
У згаданій нормі закону підставою для анулювання ліцензії названа «відсутність передбаченого ліцензією мовлення протягом року від дня видачі ліцензії».
Проте «Останній Бастіон» здійснював мовлення впродовж зазначеного терміну, а саме влітку 2019 року, і до теперішнього часу працював над його відновленням.
Дане рішення Нацради – ніщо інакше як помста за опозиційне спрямування нашого інформаційного проєкту!
«Останній Бастіон» не боїться критикувати ні Володимира Зеленського та партію «Слуга народу», ні представників виконавчої гілки влади у Полтавській області.
Дуже промовисто, що позбавлення «Останнього Бастіону» ліцензії відбулося в той самий день, що й призначення Нацрадою позапланової перевірки для телеканалу «Прямий».
Перший заступник голови Нацради Ольга Герасим'юк визнала, що причиною перевірки є критичні стосовно Зеленського висловлювання одного з ведучих каналу Сергія Пояркова.
Останній Бастіон продовжує висвітлювати ситуацію в Україні з незалежної, опозиційної точки зору, і нас не зупинили ні погрози, ні спроби їх реалізувати!