Created with Sketch.

The Times: Московією шириться алкоголізм, навіть діти прикладаються до пляшки

25 червня, 08:26
Фото: The Times

Споживання населенням РФ спиртних напоїв досягло найвищого рівня від 2015 року. П'яним людом легше керувати, відряджаючи на забій.

До такого висновку дійшли журналісти британського видання The Times, після відвідин російської глибинки. Алкоголь став одним із головних убивць країни: середня тривалість життя чоловіків становить лише 67 років (один із найнижчих показників у світі).

На відміну від попередника, який завше був затятим поціновувачем міцних напоїв, бункерного діда путіна рідко можна побачити таким, хто випиває не більше за ковток шампанського. Минулого тижня російський диктатор розпорядився підвищити податки на алкоголь «задля підтримки здорового трибу життя населення».

Але за минуле десятиліття підвищення податків путіним не встигає ні за інфляцією, ні за економічним зростанням воєнного часу. У міру збільшення рівня зарплат у РФ, — горілка стає ще доступнішою: 1 пляшка об'ємом 0,7 літра часто коштує менше ніж 500 рублів.

У поєднанні зі зростанням розчарування у населення від конфлікту проти України нові соціологічні дані доводять, що путінська росія найп'яніша із росій. Гебісту вдалося переплюнути навіть Івана IV Лютого.

Згідно з аналізом державної статистики, проведеним дослідницьким агентством «Если быть точным», торік люди віком 15 років і старші купили еквівалент 8 літрів чистого алкоголю на душу населення. Як коментують стан справ аналітики, реальне споживання на третину перевищує офіційні дані, оскільки у РФ поширені самогон і дешевий контрафактний алкоголь.

Протягом десятиліття на росії спостерігалося відносне зниження рівня споживання алкоголю: у 2017 році  показник досяг мінімуму — 7 літрів на душу населення. Але ослаблення алкогольної політики, коронавірусна пандемія, а тепер і війна проти України посприяли зростанню продажів.

«Ми не можемо з упевненістю сказати, що після 24 лютого 2022 року наші люди стали пити більше, ніхто про це вам не  скаже... Але ми бачимо, що ці кризи зупинили тенденцію до зниження споживання алкоголю та зменшення частки міцного алкоголю. Близько 60% спиртних напоїв, споживані росіянами, — це горілка і коньяк. Саме їх найчастіше купують», — заявив керівник соцагенства «Если быть точным» Владимир Омєлін.

Медіаагенція «Останній Бастіон» також нагадує читачам, що алкоголь і самотність підвищують ризик раннього недоумства. До небезпечних факторів також віднесли інші проблеми зі здоров'ям — дефіцит вітаміну D та депресію.

Читайте також
Холодний душ від американської преси Зеленському
Політика
Кремлівський олігарх Усманов зачищає інфопростір Європи
Світ
Американська і британська преса позитивно оцінила візит Блінкена і Леммі до Києва
Політика
Саміт миру не принесе справедливого миру Україні
Політика
Foreign Affairs: українська кров в обмін на добробут німців і французів
Війна
Захід робить помилку, схиляючи Україну до перемовин з росією — Bild
Війна