Created with Sketch.

Саміт миру не принесе справедливого миру Україні

16.06.2024, 12:56
Фото: Facebook

Делегати від сотні країни світу виявили свою прихильність боротьбі українського народу за свою свободу. Але не все так однозначно.

Цікавий огляд світової преси перед самітом у Швейцарії, де Володимир Зеленський з Андрієм Єрмаком. Чесно кажучи, навіть не зрозуміло, про що мовлять впливові західні видання.

З того, що вдалося прочитати — немає жодних позитивних очікувань щодо «ми переконаємо світ примусити путєна погодитись на наші мирні умови». Адже путєн ще позавчора викотив свої умови, й голови відразу повернулись в іншому напрямку.

Навіть Зеленський і Єрмак вже говорять про якісь інші майбутні саміти. Всі порахували що з сотні присутніх у Швейцарії — лише половина лідери країн, ключові гравці або не приїхали (КНР), або прислали когось чисто відмітитись (США, Саудівська Арабія).

Тобто ще до старту саміт у Швейцарії став якоюсь «проходняковою» конференцією, бо продовжує рулити старий принцип — ти суб'єктний якщо ти сильний. Ось кілька цитат, що характеризують очікування:

Що написало видання The Wall Street Journal? Цей дипломатичний тиск, замість того, щоби залатати тріщини в глобальній симпатії до України, викрив їх.

На саміті «Великої сімки» в Італії цього тижня лідери великих розвинених демократій запропонували Україні гроші та риторику, але лише слабку факсимільну копію гарантій безпеки, яких прагнув Зеленський. «Український президент, який запросив китайського лідера Сі Цзіньпіна взяти участь у швейцарській конференції, відтоді публічно ворогує із Китаєм, що, за його словами, відлякує інші країни від участі у ній».

Як наслідок, США та їхні європейські союзники не впевнені, що саміт в альпійському містечку Бюрґеншток змусить РФ відмовитися від своїх військових цілей. Дехто побоюється, що конференція може послабити Україну в той час, коли її війська намагаються звести нанівець нещодавні успіхи РФ на полі бою.

«Існує реальний ризик того, що цей саміт обернеться проти України», — сказав Ричард Ґовен, експерт з питань Організації Об'єднаних Націй у сфері врегулювання конфліктів Crisis Group. — «Я думаю, що існує також велика ймовірність того, що деякі незахідні країни... ускладнять ситуацію, стверджуючи, що Україна повинна бути готовою говорити із РФ без попередніх умов».

Зеленський заявив, що він відкритий до наступного саміту пізніше цього року, в якому може взяти участь РФ. Але деякі західні дипломати заявили, що сумніваються, що навіть, якщо Москва стане більш готовою до мирних переговорів, багатосторонній, публічний формат саміту, який відбудеться цими вихідними, буде правильною формулою.

Ось, що пише видання Bloomberg: Саудівська Аравія підтвердила, що братиме участь у зустрічі 15-16 червня у Люцерні. Хоча деякі інші відомі країни так званого «глобального Півдня», такі як Китай, не надішлють своїх представників; росію ж не запросили.

А це, словесні маневри від редакції газети The Washington Post: «резидент путін підвищує ставки, можливо, щоб почати переговори», — сказав Колесніков. «Але він підняв їх настільки високо, що заблокував саму можливість переговорів, хоча він привернув увагу «глобального Півдня» та Китаю повідомленням — «Я пропоную мирний план, але вони мене не слухають».

Ну, і на останок, уривок із матеріалу від Financial Times: росію не запросили на мирний саміт, але Андрій Єрмак, голова адміністрації Зеленського, сказав, що Київ може запросити представника Москви на другий мирний саміт десь у майбутньому... Отакої!

Союзники президента РФ, швидше за все, схарактеризують швейцарський саміт як «погано підготовлені переговори, засновані на нереалістичних очікуваннях». Це спонукало їх запропонувати власні «рамки для об'єднання сторін», — коментує такий собі Габуєв.

Читайте також
Холодний душ від американської преси Зеленському
Політика
Кремлівський олігарх Усманов зачищає інфопростір Європи
Світ
Американська і британська преса позитивно оцінила візит Блінкена і Леммі до Києва
Політика
The Times: Московією шириться алкоголізм, навіть діти прикладаються до пляшки
Світ
Foreign Affairs: українська кров в обмін на добробут німців і французів
Війна
Захід робить помилку, схиляючи Україну до перемовин з росією — Bild
Війна