Created with Sketch.

Американська і британська преса позитивно оцінила візит Блінкена і Леммі до Києва

13 вересня, 12:36

Західні журналісти певні, що Вашинґтон і Лондон надаватимуть допомогу Україні. Це відбуватиметься навіть після зміни господаря Білого дому.

Низка видань США і Об'єднаного королівства Великої Британії та Північної Ірландії зійшлися на думці, що приїзд Ентоні Блінкен і Девід Леммі до Києва аж ніяк не символічний. Словами про підтримку заїжджі чиновники не обмежаться.

За повідомленням журналістів Bloomberg, зустріч Блінкена, Леммі та Володимира Зеленського тривала довше, ніж планувалося, бо 4-разовий ухилянт детально пояснював, чому Україні потрібно завдавати ударів по російській території. Уточнюється, що посланці Вашинґтона і Лондона пообіцяли передати «план Зеленського» своєму начальству.

Серед головних причин названо постачання іранським військово-релігійним режимом ракет типу Fath-360 для окупаційно-терористичного контингенту РФ. Дальність польоту цієї балістичної зброї обмежена 700 км, але у бою вона ще жодного разу не застосовувалась, заявили іноземні журналісти.

Натомість видання Voice of America дорікнуло Блінкену на впертість і відсутність сміливості у питанні наданні Україні дозволу завдавати ударів у відповідь на російський терор. Мовляв, державний секретар залежить від поточної політичної ситуації у США, а отже, може втратити свою посаду після листопадових виборів.

Занепокоєння щодо ескалації наразі обмежує використання Києвом західної зброї великої дальності для точкового влучання по конкретних цілях всередині РФ. Блінкен обмовився, що уряд США може нарешті змінити свою позицію щодо дозволу Україні використовувати ракети великої дальності по росії, додають наші американські колеги.

Рівночасно міністр Леммі заявив, що Британія прискорює військову допомогу Україні у вигляді ракет ППО, додаткових артилерійських боєприпасів і бронетехніки до кінця цього року. Швидше за все, Лондон не зважатиме на удари ракетами Storm Shadow на схід від міжнародно визнаних українських державних кордонів.

А от редакція наближеного до Республіканської партії США видання The Washington Times критичніше оцінило візит дипломатів двох наддержав. Там вважають, що «драматичну ескалацію українського конфлікту варто спробувати розв'язати шляхом перемовин», без уточнення з ким та на яких умовах.

Інший друкований орган американських консерваторів Foreign Policy позірно зайняв відверто проти-Байденівську позицію. Чинний уряд у Вашинґтоні під проводом демократів звинувачено у ганебному «управлінні ескалації, яким не в змозі забезпечити поразку РФ, а натомість створюється небезпечна спільна російсько-китайсько-іранська військова машина».

Пропонується не обмежуватися гучними словами про надання гуманітарної, фінансової та збройної допомоги Україні виключно задля оборони. Редакція видання вважає, що США не повинні ізолюватися від подій, які впливають на міжнародний порядок денний.

Найбільш компліментарними виявилися журналісти британської газети The Daily Telegraph & Sunday Telegraph. Вони вважають проривним доленосне рішення уряду Кіра Стармера надати дозвіл Україні використовувати ракети Storm Shadow для знищення цілей на території РФ.

Окремо видання зазначає, що присутність колишнього головнокомандувача Збройних Сил генерала Валерія Залужного на зустрічі Зеленського із Леммі та Блінкеном у Києві. Мовляв, відставний військовик налагодив тісні відносини із британськими чиновниками, яким розтлумачено вигоди від поразки РФ у війні.

Дещо нейтральну позицію зайняло ліволіберальне британське видання The Guardian, поставивши під сумнів щирість висловлених у Києві заяв; дісталося переважно Блінкену, бо Леммі віднедавна очолив королівське МЗС. У цілому журналісти вважають, що російсько-українська війна  — довготривалий конфлікт, який після 24.II.2022 вийшов за регіональні межі, а отже потребує залученості всього Заходу.

Медіаагенція «Останній Бастіон» також нагадує читачам, як американські політики досі вперто говорять про «війну путіна», зберігаючи зв'язки із Кремлем і не даючи можливості нам перемогти. Україна для них — все ще об'єкт.

Читайте також
Холодний душ від американської преси Зеленському
Політика
Кремлівський олігарх Усманов зачищає інфопростір Європи
Світ
The Times: Московією шириться алкоголізм, навіть діти прикладаються до пляшки
Світ
Саміт миру не принесе справедливого миру Україні
Політика
Foreign Affairs: українська кров в обмін на добробут німців і французів
Війна
Захід робить помилку, схиляючи Україну до перемовин з росією — Bild
Війна