Created with Sketch.

ООН пророкує голод у світі

16.02.2021, 20:16
Фото: Фейсбук

Тим часом в Україні стартує розпродаж землі за безцінь.

Люди, які живуть у бідних країнах, ризикують зіткнутися з дефіцитом продуктів через кризу, яку викликала пандемія коронавірусу. Про це попереджають дослідники ООН, пише The Guardian.

Майже в усьому світі їжа стала дорожче, а у деяких країнах – і зовсім недоступною для людей. У цьому році ситуація виглядає значно складнішою ніж в минулому, зазначила спецпосланець ООН з питань Саміту із продовольчих систем 2021 року Агнес Калібата. 

Вона зазначила, що у багатьох людей на планеті закінчилися продукти і заощадження.

За прогнозами фахівчині, боротьба з коронавірусом та його економічними наслідками може тривати мінімум п'ять років. Вона також заявила, що необхідно утримувати ціни на низькому рівні і підтримувати доступність продуктів для людей.

Світові ціни на продукти і сировину у 2020 році побили рекорд за останні три роки. Показник виріс в грудні минулого року до 107,5 пункту, або на 2,2% у порівнянні з листопадом, коли був зафіксований найвищий рівень індексу майже за шість років.  

Експерти не пов'язують зростання продовольчих цін виключно з пандемією, яка в основному привела до деяких перебоїв і затримок в постачанні.  

Нагадаємо, що до відкриття в Україні ринку сільськогосподарських земель залишилося трохи більш як чотири місяці: згідно з новим земельним законом №552-IX, прийнятим Верховною Радою рік тому, купівля-продаж сiльгоспземлі стартує 1 липня.

За даними Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, станом на січень 2021 року найдорожче рілля оцінюється в Черкаській області – 33 646 грн за 1 га. Найдешевша орна земля, 21 411 грн за гектар, – у Житомирській області.

Зайве говорити, що вказана ціна є банальним пограбунком українців.

Для прикладу середня ціна значно гіршої ріллі, наприклад, в Німеччині становить 25 тисяч євро за гектар. Отже, дорожче ніж в Україні у 25 разів! 

Нагадаємо також, що спочатку купувати наділи зможуть тільки прості українці, не більше 100 га в одні руки. Юридичним особам (де-факто і іноземцям) доведеться почекати до початку 2024 року, тоді вони зможуть купувати до 10 тис. га.

Читайте також
Вартість харчів в Україні збільшилась на 9%
Економіка
Кліматична криза загрожує бананам
Світ
США — це дорогий будинок, де через діда Дональда немає ні яєць, ні м'яса
Економіка
А за океаном яйця: в Україні знову здорожчали харчі
Економіка
Світовим запасам шоколаду загрожує зникнення — науковці США
Економіка
Культурна спадщина зі смаком французької устриці
Життя