Created with Sketch.

Перевертні піщаних кар'єрів

28.10.2020, 10:00

Історія про перевертнів Авакова та їхні методи залякування ЗМІ

Як ми вже розповідали раніше, на Житомирщині бандити у формі поліції ,  під прикриттям озброєних поліціянтів, спробували захопити коштовну кар'єрну техніку.

Інцидент мав місце 10 жовтня неподалік міста Коростишів, інформує видання «Кримінальний огляд».

На підставі фіктивних документів і під охороною бійців Національної поліції рейдери спробували вивезти з території кар'єру обладнання для виробництва щебеню, що належить підприємству «Євровантаж-К», вартістю майже 400 тисяч доларів США.

При цьому, за свідченнями очевидців, свої дії молодики спортивної зовнішності узгоджували з озброєними автоматами співробітниками МВС у кількості близько 70 осіб!

Піліціянти-рейдери

Як стверджує директор підприємства Роман Богуцький, бандити пред'явили рішення Житомирського суду, яке було винесено на користь ТОВ «Західукрвибухпром» на підставі документів, що не відповідають дійсності та реальному стану справ.

«Наголошую, що ТОВ "Євровантаж-К" — єдиний і законний власник згаданої техніки. Ніяких операцій з продажу, поступок, застави по кредиту чи інших подібних дій ніколи й ні з ким наша компанія не проводила», — прокоментував ситуацію Роман Богуцький.

За свідченням його адвокатів, свого часу кар'єрна техніка через економічну кризу та об'єктивні труднощі стояла без роботи й, мабуть, привернула увагу рейдерів, котрі мають зв'язки у силових структурах Житомирщини.

Спроба рейдерського захоплення техніки

Станом на тепер потерпілі від рук рейдерів і піліціянтів вже направили відповідні заяви про погрози та спробу захоплення до Офісу генерального прокурора, Державного бюро розслідувань, ГУ НП у Житомирській області, МВС, Офісу президента з метою негайно втрутитися в ситуацію, сприяючи її законному вирішенню.

Проте, ситуація на Житомирщині не є унікальною та далеко непоодинока.

Як приклад, можна навести ситуацію з Яциново-Слобідським кар'єром піску, напади на який з метою рейдерського  захоплення поліцією тривають уже кілька років.

Наприкінці липня 2018 року понад 60 озброєних молодчиків на мікроавтобусах незаконно проникли на територію ТОВ «НВП Яциново-Слобідський кар'єр піску» зі спробою рейдерського захоплення приватного підприємства. Погрожуючи зброєю диспетчеру і працівникам кар'єра, вони представилися бійцями батальйону «Азов» з Харкова, які «приїхали від Авакова повирішувати питання».

Ми впевнені, що спроба рейдерського захоплення підприємства, що належить  дружині головного редактора Останнього Бастіону Світлані Манжос, пов'язана з публікацією критичних матеріалів на сторінках його видання.

Бойовики «Азова» вже кілька разів приїздили зі зброєю, щоб залякати працівників кар'єра і здирництвом отримати гроші від власників. При цьому поліція нічого не робить, щоб припинити очевидний рекет і пропонує… домовлятися з бандитами.

«Коли диспетчер викликав по 102 наряд поліції, побачивши на території молодчиків з пістолетами, приїхали три машини піліцейських і з ними тодішній замначальника Національної піліції в Полтавській області Сергій Кудовбенко. Так він їм сказав, що все буде вирішено, коли власники кар'єра домовляться безпосередньо з озброєними «азовцями» та, як я розумію, заплатять їм грошей». Нас оборює той факт, що підконтрольна міністру усіх справ України національна піліція України ніяким чином не протистоїть рейдерам та вимагачам з «Азову», а навпаки покриває їх та сприяє їхній протиправній діяльності.

За два тижні до цього випадку ці молодчики вже приїжджали з погрозами на підприємство і тоді побили диспетчера. Але полтавська піліція ніяк не відреагувала на заяву потерпілого і зам'яла справу.

Ми ще тоді були впевнені, що тиск на бізнес дружини головного редактора Останнього Бастіону санкціонований на рівні керівництва Полтавської області, яке дало силовикам команду змусити його замовкнути.

Але на цьому пригоди не скінчилися.

У судовому позові про захист честі і гідності до ГС «Останній Бастіон» Сергій Чередніченко (вірний соратник поплічника Авакова Іллі Киви) намагався спростувати викладену на шпальтах «Останнього Бастіону» інформацію про наявне у нього психічне захворювання, зокрема шизофренію. Суд відмовив Чередніченку у захисті відсутньої у нього честі. Апеляційну скаргу хворий на шизофренію Чередніченко не подавав, фактично визнавши наявність у нього важких психічних розладів, оприлюднену «Останнім Бастіоном».

Ілля Кива
Фото:Facebook

Доказом спотвореної уяви Киви та Чередніченка є спалена після публікації на шпальтах «Останнього Бастіону» статті Володимира Бойко про психічне захворювання кандидата у президенти Киви автівка головного редактора «Останнього Бастіону».

Але й на цьому любов до піроманії у хворих на шизофренію Киви та Чередніченка не закінчилася, були спалені будівлі та склади бази лісогосподарського підрозділу ПрАТ «Полтавське», що належить сім'ї головного редактора Останнього Бастіону.

Потім було знищено шляхом підпалу КТП 550, що забезпечувало безперебійну роботу ТОВ НВП «Яциново-Слобідський кар’єр піску», яке належить дружині Геннадія Сікалова.

За тиждень відбулася чергова спроба рейдерського захоплення підприємства ТОВ НВП «Яциново-Слобідський кар’єр піску» силами батальйону спецпризначення «Полтавщина» та десятка працівників поліції та спецполіції під особистим контролем начальника ГУНП у Полтавській області Замахіна А.Л.

Як бачимо, те, що не вдалося зробити вимагачам Авакова з батальйону «Азов», вирішили зробити вже силами підконтрольних Авакову полтавських піліціянтів.

Керуючись ухвалою Октябрського районного суду, виданої на підставі сфальсифікованих слідчим Мороз документів на огляд території кар’єру 27 травня 2019 року,  рейдери із поліції 6 червня під охороною спецпризначенців заблокували роботу підприємства майже на цілий день. Слідчий, який є процесуально незалежним, а, фактично, залежним від начальника слідчого відділу Полтавського РВП, сліпо виконував незаконні вказівки останньої. Навіть не зважаючи на те, що:

1. ТОВ НВП «Яциново-Слобідський кар’єр піску» надало повний перелік наданих йому дозвільних документів, які спростовують викладені у клопотанні слідчого факти. Окрім того, усі дозвільні документи ТОВ НВП «Яциново-Слобідський кар’єр піску» перебувають у публічному доступі на сайті Міністерства екології та природних ресурсів, включаючи Звіт про громадські слухання і отримання висновку ОВД.

2. Відсутній склад злочину, оскільки інкримінована стаття 240 ККУ містить вичерпний перелік корисних копалин загальнодержавного значення. І слідчий не міг не усвідомлювати злочинності своїх дій, оскільки корисна копалина Яциново-Слобідського родовища піску — пісок (згідно з Протоколом ДКЗ) є корисною копалиною місцевого значення. Про що слідчий Мороз неодноразово зазначає у своєму клопотанні до суду.

Зрозумівши, що працівники поліції вчинили тяжкий посадовий злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність, начальник ГУНП Замахін, імовірно, вирішив залучити до блокування транспортних комунікацій хворого на шизофренію (факт, встановлений судом) Чередніченка С. І. - правонаступника теж хворого на шизофренію Киви, розраховуючи на неосудність хворого Чередніченка.

Чередніченко блокує роботу підприємства

Серед обізнаних мешканців Полтави ходять чутки, що Чередніченко є штатним інформатором (стукачем) колишнього начальника спецполіції під агентурним прізвиськом «Очко», але ми, поки що, у це не віримо. Як не вірили й у наявність у нього тяжкого психічного захворювання, і лише, отримавши неспростовні докази, ми не змогли це приховувати.

Як не вірили й у те, що колишній начальник ГУНП Замахін отримував від Чередніченко С.І. систематичні відрахування від незаконної діяльності ринку на Південному вокзалі, самовільно облаштованої стоянки на захопленій у міста землі, від курсування численних маршрутних автобусів без наявності маршрутів, зиску від торгівлі контрафактними цигарками, прекурсорами. Як не віримо й у те, що заява про самозахоплення земельної ділянки Чередніченком, яка належить громаді міста, за вказівкою Замахіна не була внесена до ЄРДР.

Але союз меча і орала — хворого на шизофренію і начальника ГУНП – дає про себе знати.

Про пов'язаність Чередніченка з правоохоронними органами може свідчити і те, що він більш ніж півроку безперешкодно переховується від правоохоронних органів і полтавські піліціянти, які поклали всі сили та збилися з ніг розшукуючи  свого ватажка - втікача, ніяк не можуть його знайти в полтавському «мегаполісі».

Три дні поспіль хворий разом із працівниками поліції блокував транспортні мережі і комунікації, перешкоджаючи законній господарській діяльності ТОВ НВП «Яциново-Слобідський кар’єр піску». Піліція охороняла не підприємство, яке сплачує податки, а охороняла колег по рейдерству. Сподіваючись на те, що і хворому, і поліції подадуть.

Не подали й подавати не збираємося, оскільки займаємо принципову позицію та готові її відстоювати, вже кілька років отримуючи погрози та зазнаючи нападів. Наше майно бандити знищують безкарно, і все це через нашу нетерпимість до корупціонерів та перевертнів в погонах.

Проте, на цьому нападки на бізнес дружини головного редактора Останнього Бастіону не закінчилися. Коли не вдалося здійснити рейдерське захоплення чужого майна, злочинці вирішили діяти іншим шляхом.

Кишеньковий псевдоактивіст  Чередніченка Дмитро Герасименко у квітні 2019 року звернувся до Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області із заявою про те, що на території Яциново-Слобідського кар'єру піску здійснюється незаконний видобуток піску та глини. Супроводжували колишнього працівника прокуратури, а по сумісництву псевдоактивіста, Дмитра Герасименка працівники поліції з оточення психічно хворого Киви, які пройшли попередній інструктаж у начальника ГУНП Замахіна Андрія.

Дмитро Герасименко на Сесії Полтавської міськради
Фото:Facebook

Добре знаючи, що у підприємства є всі дозвільні документи, піліціянтами Авакова було зареєстровано кримінальне провадження за ч. 1 ст. 240 КК України.

Окрім цього, 22 вересня 2020 року на підставі заяви колишнього ліквідатора ВАТ «Яциново-Слобідський кар`єр піску» - арбітражного керуючого Черкасова С.А. було відкрито кримінальне провадження № 120201703000000746 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 191 КК України. 24 вересня 2020 року вказані вище кримінальні провадження були об'єднані в одне провадження, якому присвоєно № 12019170300000435.

Подання Герасименком Д.О. та Черкасовим С.А. заяв про вчинення даних кримінальних правопорушень є замовним, безпідставним та незаконним, а дії слідчих СУ ГУНП в Полтавській області, зокрема слідчого Харченко О., сприяють рейдерському захопленню ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Яциново-Слобідський кар’єр піску», кінцевим бенефіціарним власником якого є дружина головного редактора Останнього Бастіону, злочинною організацією, та тиску на журналіста Геннадія Сікалова у зв'язку із висвітленням корупційної діяльності вищих посадових осіб органів державної влади Полтавщини та вищих посадових осіб правоохоронних органів Полтавської області.

Останній Бастіон неодноразово звертав увагу на корупційні дії колишнього та нинішнього керівництва Полтавської ОДА та «правоохоронних» органів, підконтрольних міністру усіх справ України Арсену Авакову.

Ще у 2017 році тодішній голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко дав команду захопити Яциново-Слобідський кар’єр піску в Полтавському районі.

Валерій Головко

Відповідний наказ отримали поліція і ДСНС. Перші зобов’язані були провести силову спецоперацію, другі – державною технікою вивезти все обладнання (земснаряд, екскаватори, бульдозери та інше).

Але дана «спецоперація» не вдалася, що дуже розлютило корупціонера Головка.

Щодо діяльності Яциново-Слобідського родовища піску зазначаємо наступне.

Яциново-Слобідське родовище піску розташоване в Полтавському районі, Полтавської області України, в 0,6 км на південний схід від села Яцинова Слобідка. Запаси піску Яциново-Слобідського родовища затверджені протоколами УкрТКЗ від 20.12.1983 № 4350 та ДКЗ України від 03.03.2012 № 2584.

Статтею 19 Кодексу України про надра визначено, що надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр. Право на користування надрами засвідчується актом про надання гірничого відводу.

Державна служба геології та надр України надала ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Яциново-Слобідський кар’єр піску» спеціальний дозвіл на користування надрами від 30.08.2017 № 6216 для видобування піску Яциново-Слобідського родовища. Термін дії дозволу до 30 серпня 2037 року.

Полтавська обласна рада надала Товариству Акт про надання гірничого відводу від 21 грудня 2018 року, який зареєстровано в Управлінні Держпраці у Полтавській області 28 грудня 2018 року за № 61/18. Термін чинності Акту до 30 серпня 2037 року.

ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Яциново-Слобідський кар’єр піску» згідно з вимогами статей 125, 126 Земельного кодексу України уклало з Полтавською обласною державною адміністрацією договір оренди землі від 11 березня 2019 року щодо прийняття у строкове платне користування земельної ділянки для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємства, що пов’язані з користуванням надрами (кар’єр піску) з кадастровим номером 5324082400:00:011:0008, яка розташована за межами населених пунктів на території Сем’янівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.

Згідно зі статтею 24 Гірничого закону України гірниче підприємство при проведенні гірничих робіт повинно мати:

- спеціальний дозвіл на користування надрами;

- акт про надання гірничого відводу;

- технічний проєкт, затверджений і погоджений у встановленому порядку;

- геолого-маркшейдерську, технічну та обліково-контрольну документацію (календарні плани розвитку гірничих робіт, проєкти, паспорти, схеми).

Товариство має Проєкт розробки Яциново-Слобідського родовища піску, затверджений та погоджений у встановленому законодавством порядку, маркшейдерську та геологічну служби, веде необхідну геологічну та маркшейдерську документацію тощо.

Державною службою геології та надр України під час позапланової перевірки, яка відбулась у квітні 2020 року, не встановлено порушень вимог законодавства у сфері надрокористування, умов спеціального дозволу на користування надрами № 6216 від 30.08.2017, угоди про умови користування надрами від 30.08.2017 № 6216 та інших вимог нормативно-правових актів з боку ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Яциново-Слобідський кар’єр піску».

Тобто, ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Яциново-Слобідський кар’єр піску», як законослухняний надрокористувач отримало всі необхідні дозвільні та проєктні документи і має всі законні підстави для видобування піску Яциново-Слобідського родовища.

Окрім цього, рішенням Октябрського районного суду м. Полтава від 12 червня 2020 року, залишеним в силі постановою Полтавського апеляційного суду від 24 вересня 2020 року по справі № 554/7724/18, було визнано такою, що не відповідає дійсності, ганьбить честь, гідність та ділову репутацію ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Яциново-слобідський кар`єр піску», інформацію, розповсюджену на веб-сайті відомої помийки для олухів Інтернет-видання «Полтавщина» щодо видобутку підприємством піску без необхідних дозвільних документів, що фактично підтверджує законність діяльності підприємства.

Щодо незаконності відкриття та нікчемності вищезгаданих кримінальних проваджень.

Про явну, очевидну незаконність вказаного кримінального провадження та відповідно дій слідчих по справі свідчить і той факт, що відповідно до Переліку корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.1994 № 827 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1370) пісок, як сировина піщано-гравійна, відноситься до корисної копалини місцевого значення. При цьому стаття 240 КК України передбачає кримінальну відповідальність за незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення.

Окрім того, слід вказати, що в серпні 2018 року Полтавським РВП ГУНП в Полтавській області вже здійснювалось досудове розслідування по кримінальному провадженню № 12018170300000977 від 14 серпня 2018 року, яке було відкрите за заявою депутата Сем'янівської сільської ради Полтавського району Полтавської області Верещаки Г.М. за ч. 1 ст. 240 КК України за фактом, начебто, незаконного видобування корисних копалин, а саме піску, на території Яциново-Слобідського кар’єру піску. Невдовзі вказане кримінальне провадження було закрите.

Колишній керівник ВАТ « Яциново - Слобідського кар‘єру піску» Григорій Верещака був засуджений Полтавським районним судом за розкрадання. А за умисне вбивство працівника кар‘єру за часів керування Верещакою  Г.  підприємством кримінальну справу навіть не рушили. Справу «зам‘яли» завдячуючи « Прокурору без штанів».

Але мова не про Верещаку і Кириченка.

Повернемося до своїх баранів.

Відповідно до статті 284 КПК України кримінальне провадження закривається у разі, якщо існує нескасована постанова слідчого, прокурора про закриття кримінального провадження.  

Таким чином, у разі, якби слідчі по справі були б не заангажовані, об'єктивні, керувалися б виключно нормами діючого законодавства України, а не злочинними наказами своїх господарів, з урахуванням наявності у підприємства всіх необхідних дозвільних документів на видобуток піску, а також з урахуванням того, що пісок, який видобувається на підприємстві є корисною копалиною місцевого значення, який не є предметом кримінального правопорушення, передбаченого статтею 240 КК України, а також те, що існує нескасована постанова слідчого про закриття аналогічного кримінального провадження, слідчий Харченко О. відразу після з'ясування вказаних обставин закрив би дане кримінальне провадження, а не намагався б заблокувати роботу підприємства, сприяючи рейдерському захопленню підприємства та тиску на журналіста Геннадія Сікалова.

Окрім цього, слід звернути увагу на той факт, що відповідно до ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину.

Відповідно до ст. 12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 240 КК України, є злочином невеликої тяжкості.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор зобов’язані закрити кримінальне провадження також у разі, коли строк досудового розслідування, визначений статтею 219 цього Кодексу, закінчився та жодній особі не було повідомлено про підозру.

Враховуючи той факт, що кримінальне провадження № 12019170300000435 було відкрито 25 квітня 2019 року та на цей час жодній особі не було повідомлено про підозру, строк досудового розслідування по даній справі закінчився 25 квітня 2020 року і слідчий зобов'язаний був відповідно до імперативних вимог ст. 284 КПК України закрити дане кримінальне провадження.

Отже, розслідування даного кримінального провадження з перевищенням строків досудового розслідування є безпідставним та свідчить про перевищення слідчими своїх службових повноважень, що спричиняють тяжкі наслідки для підприємства. Розмір завданої шкоди можливо буде встановити в ході досудового розслідування.

Щодо особи Черкасова С.А.

Звертаємо увагу на те, що постановою Господарського суду Полтавської області від 17.03.2015 р. ВАТ «Яциново-Слобідський кар`єр піску» визнано банкрутом.

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 08.11.2018 р. у справі №4/14 ліквідатором ВАТ «Яциново-Слобідський кар`єр піску» призначено арбітражного керуючого Черкасова С.А.

Згідно з проведеною попереднім арбітражним керуючим Катриченко Ю.О. інвентаризацією та за погодженням комітету кредиторів у 2012р.-2013р. непридатне майно, основні засоби ВАТ «Яциново-Слобідський кар`єр піску»   списувалось або реалізовувалось з метою погашення кредиторських вимог і на час написання ним ліквідаційного звіту було відсутнє.

Тому на підприємстві ВАТ «Яциново-Слобідський кар`єр піску» у вказаний Черкасовим С.А. в заяві період, а саме у 2015-2016 роки, були відсутні засоби виробництва, матеріально-технічна база та інше майно, що підтверджується документами в матеріалах справи №4/14 Господарського суду Полтавської області.

Також з моменту призначення, а саме з 08.11.2018 р., арбітражний керуючий Черкасов С.А. не проводив інвентаризації майна підприємства-банкрута, а також не спромігся ознайомитись з матеріалами справи №4/14. Атож, у нього відсутні будь-які підтверджуючі документи щодо реалізації піску чи його видобутку, а також наявності чи відсутності відповідної техніки та обладнання в період 2015-2016 років.

Крім того, майно, яке розташоване на земельній ділянці не є власністю підприємства-банкрута ВАТ «Яциново-Слобідський кар'єр піску», оскільки було реалізовано як майно ліквідаційної маси.

Також в період виконання своїх повноважень ліквідатора Черкасов С.А. жодного разу не був присутнім на зборах кредиторів, які відповідно до законодавства проводились за місцем знаходженням боржника, а саме в с. Яцинова Слобідка Полтавського району, де розташоване підприємство-банкрут ВАТ «Яциново-Слобідський кар`єр піску».

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 04.04.2019 р. у справі №4/14 припинено повноваження арбітражного керуючого Черкасова С.А.

Постановою Східного апеляційного господарського суду від 08.07.2019 року у справі № 4/14 апеляційну скаргу арбітражного керуючого Черкасова С.А. залишено без задоволення.

• Не погоджуючись з Постановою Східного апеляційного господарського суду, арбітражний керуючий Черкасов С.А. звернувся до Верховного Суду із касаційною скаргою.

• Кредиторами по даній справі та ліквідатором до Верховного Суду Касаційного господарського суду подано відповідні відзиви на касаційну скаргу арбітражного керуючого Черкасова С.А.

Постановою Верховного Суду Касаційного господарського суду від 29.10.2019р. касаційну скаргу арбітражного керуючого Черкасова С.А. задоволено.

• 10.12.2019р. до Господарського суду Полтавської області на підставі статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства подана заява комітету кредиторів боржника про відсторонення арбітражного керуючого Черкасова С.А. від здійснення повноважень ліквідатора ВАТ «Яциново-Слобідський кар`єр піску» та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Рибаченка М.П.

• 09.01.2020 р. ухвалою Господарського суду Полтавської області у справі № 4/14 клопотання комітету кредиторів про припинення повноважень ліквідатора ВАТ «Яциново-Слобідський кар`єр піску» Черкасова С.А. та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Рибаченка М.П. задоволено.  

• 07.07.2020 р. постановою Східного апеляційного господарського суду апеляційну скаргу арбітражного керуючого Черкасова С.А. на ухвалу господарського суду Полтавської області від 09.01.2020р. у справі № 4/14 залишено без задоволення, а ухвалу Господарського суду Полтавської області від 09.01.2020р. у справі № 4/14 залишено без змін.

• 15.08.2020 р. арбітражним керуючим Черкасовим С.А. до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду подано касаційну скаргу про скасування постанови Східного апеляційного господарського суду від 07.07.2020р. та ухвали Господарського суду Полтавської області від 09.01.2020 у справі № 4/14.

• 10.09.2020 р. Верховний Суд, керуючись частиною 3 статті 9 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 3, 234, 235, пунктом 1 частини 1 статті 293 Господарського процесуального кодексу України, ухвалив відмовити у відкритті касаційної скарги арбітражного керуючого Черкасова С.А.

Таким чином, відкриття кримінального провадження 22 вересня 2020 року за заявою колишнього арбітражного керуючого Черкасова С.А. є явно незаконним, вчинене з явним порушенням строку, передбаченого статтею 214 КПК України, та свідчить про перевищення слідчими своїх службових повноважень, що спричиняє тяжкі наслідки підприємству, розмір яких можливо буде встановити в ході досудового розслідування.

При цьому Черкасов С.А. вдався до вчинення незаконних дій, будучи відстороненим від виконання обов’язків ліквідатора, при цьому подав завідомо безпідставну заяву про вчинення кримінального правопорушення до правоохоронних органів, що свідчить про наявність в його діях ознак кримінального правопорушення, передбаченого статтею 383 КК України.

За наявною інформацією, яка надійшла нам з власних джерел у правоохоронних органах, кримінальне провадження № 120201703000000746 22 вересня 2020 року було незаконно зареєстровано Полтавським РВП ГУНП в Полтавській області за вказівкою учасника злочинної організації - начальника РВП Чернікова М.В., який виконував незаконні вказівки більш «вагомих» членів злочинної організації, а саме: колишнього голови Полтавської ОДА Головка В.А., Чередніченка С.І., колишніх начальників ГУНП в Полтавській області Беха О.В., Замахіна А.Л., нинішнього керівника ГУНП в Полтавській області Вигівського І.М. При цьому вказані дії учасників та керівників злочинної організації об’єднані єдиним умислом – рейдерського захоплення ТОВ «Яциново-Слобідський кар`єр піску» та впливу на мене – журналіста Сікалова Г.А. з метою перешкоджання виконанню мною професійних обов’язків, зокрема, щодо припинення мною журналістських розслідувань стосовно вчинених тяжких корупційних злочинів учасниками та керівниками даної злочинної організації.

Таким чином, в діях колишнього голови Полтавської ОДА Головка В.А., Чередніченка С.І., колишніх начальників ГУНП в Полтавській області Беха О.В., Замахіна А.Л., нинішнього керівника ГУНП в Полтавській області Вигівського І.М. начальника Полтавського РВП ГУНП в Полтавській області Чернікова М.В., слідчих, що здійснюють досудове розслідування по кримінальному провадженню № 12019170300000435 від 25 квітня 2019 року, зокрема, слідчого СУ ГУНП в Полтавській області Харченко О., колишнього ліквідатора ВАТ «Яциново-Слобідський кар`єр піску» арбітражного керуючого Черкасова С.А., колишнього керівника ВАТ «Яциново-Слобідський кар`єр піску» Верещаки Г.М. вбачаються ознаки кримінальних правопорушень, передбачених Кримінальним Кодексом України.

Про факт вчинення правопорушень ми вже повідомили Державне бюро розслідувань та сподіваємося на те, що всі учасники організованого злочинного угрупування неодмінно понесуть заслужене покарання за вчинені злочини.

Слід зазначити, що відкриття кримінального провадження від 22 вересня 2020 року № 120201703000000746 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 191 КК України, не є випадковим.

Це було зроблено для того, щоб піліціянти Авакова мали змогу отримати дозвіл на проведення негласних слідчо-розшукових дій, щодо Геннадія Сікалова.

Піліціянти Авакова не витримують постійної критики їхньої роботи та викриття їхніх незаконних оборудок і корупційних схем на шпальтах Останнього Бастіону. Не маючи іншої можливості вплинути на Останній Бастіон чи залякати головного редактора видання Геннадія Сікалова, вони вирішили фальсифікувати кримінальну справу.

19 жовтня 2020 року начальник ГУНП Полтавщини Вигівський надіслав до редакції «Останнього Бастіону» «тітушок» у балаклавах та машину негласного спостереження.

Автомобіль негласного спостереження

Ранок 20 жовтня 2020 року машина зі співробітниками бандитського угрупування Вигівського розпочала з демонстративного стеження за головредом Останнього Бастіону.

Мусимо зауважити начальнику міського відділу поліції Сергію Бейгулу, який у відповідь на дзвінок на гарячу лінію «102» з повідомленням про злочин, передбачений частиною 2 статті 171 Кримінального кодексу України, зазначив, що ця машина, яка негласно стежила за приміщенням Останнього Бастіону, належить міськвиконкому.

Вищевказаний автомобіль й раніше використовувався бандитами для спостереження впродовж тижня за домівкою Геннадія Сікалова, причетний до підпалу «Volkswagen Passat», який належить журналісту, у березні 2019 року.

Вказаний «ВАЗ 2107» синього кольору (державний номер ВІ 1242 АК) дійсно належить Полтавському міськвиконкому, проте його було передано в оренду ГУ НП у Полтавській області ще у 2016 році.

Миколаївський перевертень у погонах Вигівський, якщо ви боїтеся посадити Киву і його компанію за підпали, знищення майна, замахи на вбивство, то хоч посадіть Бейгула за те, що визнав протизаконне стеження за журналістом. Принаймні, це убезпечить його від вчинення особливо тяжких злочинів, якими безкарно промишляють у вашому відомстві.

Ми розуміємо, що полтавським піліціянтам не дає спокою слава перевертня в погонах Пукача, котрий відбуває довічне ув'язнення за організацію та виконання вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, можливо, Пукач є кумиром та моральним авторитетом для Вигівського, проте ми хочемо попередити Вигівського, Бейгула, Беха, Замахіна, Головка, Ківу, Чередніченка та їхніх посіпак, що ми не припинемо викривати діяння їхніх злочинних угрупувань та будемо висвітлювати усі наступні викриття на шпальтах Останнього Бастіону.

Злочинці повинні розуміти, що нас не вдасться залякати рейдерам чи висмоктаними з пальця кримінальними провадженнями, ми і надалі будемо ламати цю злочинну систему, яка давно вже дискредитувала себе. Якщо вони думають, що, домовившись з лялькарем Аваковим, можуть продовжувати чинити беззаконня та покривати злочинні схеми на Полтавщині, то вони дуже помиляються.

Ми розуміємо, що за часів  дона Авакова поліція стала мафіозним угрупуванням, на кшталт загальновідомих Ндрангетти, або сицілійської  Коза Ностра, метою якого є не захист інтересів платників податків та мешканців України, метою якого є незаконне збагачення, убивства, розбої, торгівля людьми та наркотиками, etc.

Але, не зважаючи на тиск з боку Вигівського та членів його злочинного угрупування, ми будемо робити свою журналістську роботу в частині викриття хабарників, корупціонерів, та інших членів банд, які знекровлюють Україну.

Незабаром на Вас чекають живі свідоцтва людей з Миколаєва та області, які потерпали від рук Вигівського та його банди.

To be continued

Читайте також
На Київщині ексголова ВЛК за $10 тис. визнавав чоловіків «непридатними»
Кримінал
Причетним до переправлення призовників за кордон повідомили 45 підозр
Кримінал
Нацполіція проводить спецоперацію з блокування каналів для вивозу ухилянтів
Кримінал
Суд обрав запобіжний захід для ухилянта Лємєнова
Кримінал
Поліція провела 39 обшуків у працівників ТЦК та ВЛК на Харківщині
Кримінал
Підробив інвалідність та отримав майже 300 тис. грн
Політика