Created with Sketch.

Подвійна гра «голуба війни» Макрона

09.06.2024, 12:54
Фото: Facebook

Французький лідер поступово еволюціонує. Проте українцям не слід зачаровуватися популістичними заявами того, хто залежний від рейтингів.

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Емманюель Макрон, «головний європейський яструб», якій кілька місяців розповідав про скерування в Україну військового контингенту чи то НАТО, чи то принаймні Франції, змінив риторику. Навіть про скерування інструкторів до нас вже не йдеться.

Мабуть, подивився на дані французьких соціологічних опитувань, згідно з якими 90% французів проти війни із росією, і на рейтинги власної партії. А вона навряд чи потрапить в Європейський парламент.

6 червня Макрон оголосив про намір передати Україні невизначену кількість застарілих винищувачів «Mirage-2000-5» і про намір на території Франції сформувати та навчити українську бригаду в 4 500 вояків. На жаль, що те, що інше в наших умовах без сенсу:

Їх збираються списувати та замінювати на сучасні «Rafale». Списання займе багато часу, важко сказати скільки, але це буде довго, а далі на них чекає технічне обслуговування та модернізація.

Інша проблема — підготовка пілотів. «Mirage-2000-5» має дельтаподібне крило, фахове навчання пілотуванню у цьому випадку займе мінімум рік (згадую, як рік тому в Україні серйозно міркували, що наші пілоти навчаться пілотувати F-16 за 3-4 місяці, але їхня підготовка вже триває місяців 8, і що досі цей процес не завершений).

Із винищувачами «Mirage-2000-5» буде ще складніше. Це саме стосується інфраструктури технічного обслуговування, якої у нас не має, і яка буде відмінна від F-16.

Загалом весь цей проєкт для нас виглядає довго, дорого, безперспективно.

Французи зараз самí активно переймають бойовий піхотний досвід Сил оборони України. Тож, а чому вони можуть навчити наших військових, поліційній операції, як французи зараз проводять у Новій Каледонії?

Вже є чимало відгуків про вишкіл українських солдатів у Британії, Польщі та інших країнах; м'яко кажучи, якість цих вишколів не дуже. Європейські інструктори, звісно, стараються, але реалії нашої війни вже не відповідають їхнім настановам.

Тому найкращі військові інструктори в Європі наразі — це українці. У нас є бази, системи підготовки, дійсно фахові інструктори, тож, чому замість впровадження власного досвіду, який довів свою ефективність, у нас продовжують орієнтуватися на Захід, питання риторичне.

Загалом, обидві пропозиції Макрона — прості відмовки. Про них не варто було б і згадувати, якби не ЗМІ, що волають про це на кожному кроці.

Історик, публіцист. Кандидат історичних наук, фахівець у воєнній історії XX століття. Автор книг «Українські вікінги», «Сталевий шквал. Історія дивізії сімнадцятирічних», «Бойова група "Байєрсдорф"» та інших.

Читайте також
Німеччина передасть Україні 60 ракет для систем ППО IRIS-T
Війна
Греція надасть Україні ракети «Sea Sparrow» – ЗМІ
Війна
Дві системи Patriot, 15 танків Leopard, 30 бронеавтомобілів MRAP
Війна
У Чехії збирають гроші на гелікоптер Black Hawk для української розвідки – ГУР
Війна
Адміністрація Байдена працює над збільшенням поставок зброї в Україну — СNN
Війна
Софія озброює Київ, розуміючи загрозу Москви для себе
Світ