Created with Sketch.

Політики і війна, війна і політики

20.05.2022, 17:01

Сьогодні у багатьох потяг до PR-акцій у military-style переважає відчуття міри. А серед політиків є навіть клінічні випадки.

З початком нового етапу російської військової агресії 24 лютого значна частина українських політиків випали з класичних рамок політкомунікацій, в яких вони раніше працювали. Медійні можливості "потрапляти у повістку" суттєво зменшилися, доторк до повсякденного споживача контенту звузився.

Що роблять наші, не приведи Господи, фахівці з комунікацій? – Наряжають політиків у камуфляж, дають їм в руки "калаш" і кажуть – іди, фотографуйся, це зараз у тренді.

Політик наслухавшися порад спеціалістів так і робить. У результаті отримує шквал ненависті й трохи підтримки від людей, які й так в усьому його підтримують.

Пані Кіра Рудик чомусь узялася коментувати для "The New York Times" тему з "Азовсталлю". Навіщо? А біс його розбере.

Бо у народної депутатки з фракції "Голос" ніякого прямого стосунку ні до системи державних органів, які ведуть переговори, ні до самих військ. По суті мета та сама: досягнення піар-ефекту.

І зараз це уже виглядає максимально ідіотичним і необережним, небезпечним кроком навіть на тлі попередніх відосиків із розбиранням "калаша". Це такий зашквар на зашкварі, що зашкваром поганяє.

Що з цим робити? Політикам – звільняти геть своїх піарників, які не розуміють меж допустимого, за якими починається не вірусний піар, а проблеми та критика!

Бо ж ці лоцмани спокійно наведуть ваші маленькі політичні кораблики на рифи, а самі підуть до інших клієнтів, коли потік спонсорів до вас вичерпається. Ваша репутація буде у сраці, а у піарника – кеш і плюс один кейс, неуспіхи якого в розмові з наступним роботодавцем він спише на ваші побажання, а не свої помилки.

Крім того, політикам варто усвідомити одну важливу річ, яка одразу ж звільнить їх від необхідності позувати з автоматом, який вони бачать вперше, на фото. Солдат, військовий – не єдина потрібна державі роль у часи війни, завдяки якій можна вибудувати довіру із виборцем.

Є хороші інші ніші, в яких політик в костюмі від "Brioni" виглядає значно придатніше, а головне – більш органічно. Адже ніхто вам не буде вірити, що ви усі так просто ночуєте в окопах, їсте сухпай і десь воюєте на невидимих фронтах.

Усе можливо, навіть залишатися політиком у час війни без дурнуватих рішень, які нічого не дають істотно, а лише б'ють нижче пояса. Проте нестримний потяг до публічності у деяких все ж ніяк не спинити.

Політичний консультант. Голова Центру політичних студій «Доктрина»

Читайте також
Неймовірні пригоди одеських дурнів на землях адиґів
Політика
Шуфрич із СІЗО зареєстрував законопроєкт щодо захисту прав нацменшин
Політика
Linkin Park збирається на московію
Мистецтво
Трамп ввів мита на безлюдні острови біля Антарктиди, де живуть пінгвіни
Економіка
Лімузин путіна вибухнув поряд із Луб'янкою
Світ
Світу прийде кінець?
Світ