"Не так сталося, як гадалося": зміна умов, розірвання або визнання недійсним шлюбного договору.
Попри досить поширену та хибну думку, що шлюбний договір є проявом недовіри та причиною для сумнівів у щирості почуттів коханої людини, все ж таки ця письмова домовленість залишається сучасним способом вирішення можливих майнових непорозумінь між подружжям.
Проте, в кожну угоду, навіть нотаріально посвідчену, життя може внести зміни, тому розглянемо варіанти редагування шлюбного договору.
Зміни у цей правочин вносяться за взаємною згодою подружжя, яка також повинна бути у письмовому вигляді та нотаріально посвідченою.
Якщо ж редагування угоди вимагають інтереси лише одного з подружжя або їх дітей, то за рішенням суду, при наявності суттєвих для цього обставин, вони можуть бути задоволеними.
Що ж стосується розірвання договору, алгоритм подібний: необхідно звернутися до органу правосуддя та зазначити вагому причину, наприклад, неможливість виконання договору через втрату працездатності.
Разом із тим, окремо можна виділити й обставини, що дозволяють визнати шлюбний договір недійсним; подібне можливе, якщо такий правочин порушує права та інтереси одного із подружжя, або інших осіб.
У такому випадку, в судовому засіданні мають бути підтверджені наступні факти:
До речі, протягом минулого року на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції нотаріусами було засвідчено 135 шлюбних договорів, зокрема на Полтавщині – 103 угоди, на Сумщині – 8 та 24 правочини – на Чернігівщині.
Матеріал надано Сектором комунікації з громадськістю Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції