Created with Sketch.

Попри войовничу риторику влада США не поспішає застосовувати санкції проти Путіна та його оточення

29.03.2021, 17:12
Фото: Комерсант

У Байдена налаштовані домовлятися із "залізним" щуром?

Влада США майже завершила огляд дій Росії, які у Вашингтоні вважають «ворожими», і планують прийняти «серйозні заходи». 

Про це розповів глава Держдепартаменту США Ентоні Блінкен в інтерв'ю телеканалу CNN.

«Ми повсюдно бачимо різні приклади російської агресії ... І президент (Джо Байден) чітко дав зрозуміти, що ці дії спричинять наслідки», – заявив Блінкен, натякаючи на економічні санкції.  

Конкретних термінів введення нових антиросійських санкцій Блінкен не назвав, але нагадав про заяву Байдена, в якому той «ясно дав зрозуміти», що США реалізує «необхідні заходи, тоді, коли забажає».

Нагадаємо, що днями президент США Байден назвав Путіна вбивцею. В ході передвиборчих перегонів Байден також обіцяв, що «тиранії Путіна прийде кінець», якщо він стане президентом.

Однак услід за звинуваченням кремлівського ватажка у вбивствах Байден запросив його на міжнародну конференцію з питань клімату.

Услід за звинуваченням кремлівського ватажка у вбивствах Байден запросив його на міжнародну конференцію з питань клімату.

У Москві відразу розцінили це запрошення як вибачення Байдена за те, що назвав Путіна вбивцею.

На думку багатьох коментаторів, в т.ч. в Росії, риторика Вашингтона хоча і виглядає грізно, в реальності досі не привела до скільки-небудь серйозних проблем для найближчих спільників Путіна.
 
США обмежуються різного роду санкціями проти другорядних фізичних осіб, урядових структур та підприємств, але ніяк не зачіпають головних бенефіціарів панівної в Росії путінської банди, в т.ч. і самого Путіна.

У США заговорили про спільні інтереси з Росію

Коментатори відзначають, що єдине чого насправді побоюються Путін і його довірені подільники - це арешт і конфіскація їх власних активів на Заході (близько 1 трлн. доларів) і заборона на проживання там їх сімей і родичів. 

Все інше, в т.ч. і секторальні санкції, відключення від SWIFT та ін. їх хоч і турбують, але не є, на їхню думку, критичними.

Крім того, попри жорстку риторику, США продовжують т.зв. «збалансовану політику» і не забувають нагадувати, що у США і Росії «є загальні сфери інтересів», в яких є можливою плідна співпраця.

ДОВІДКА

По батьковій лінії глава Держдепартаменту США Блінкен є правнуком уродженця Переяслава, випускника Київського комерційного училища Меїра Блінкена, емігранта з України, який був відомим у США єврейським письменником, що писав мовою їдиш під псевдонімом Б. Меєр.

А його баба та дід по материнській лінії були угорськими євреями.

 Блінкен також є відомим лобістом Ізраїлю.

Так, за словами того ж таки Блінкена, одним з перших таких прикладів стало продовження в лютому на 5 років російсько-американського ДСНВ-III.

А раніше один з радників президента США з національної безпеки заявив, що продовження Договору з Росією про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь є лише початком серйозних переговорів з Москвою.
 

Читайте також
Німеччина виступає проти використання активів Кремля для допомоги Україні
Політика
Чи стане Вікторія Спартц лобісткою інтересів України?
Опінії
Дональд Трамп заявив про необхідність посилити підтримку України
Політика
Світ відхрещується від війни в Україні
Війна
Сьогодні ПАРЄ голосуватиме за вступ Косово в Раду Європи
Світ
ПАРЄ не визнала легітимність кремлівського бункерного щура владіміра путіна
Політика