Шмигаль про компенсації за пошкоджене житло: компенсуємо, як тільки західні партнери передадуть Україні конфісковані російські активи
Денис Шмигаль про компенсації за пошкоджене житло: компенсуємо, як тільки наші західні партнери передадуть Україні заарештовані та конфісковані ординські активи.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що українцям компенсують витрати за пошкоджене внаслідок бойових дій житло після того, як західні партнери передадуть Україні заарештовані та конфісковані російські активи.
Як раніше повідомляв "Останній Бастіон", міністр юстиції Денис Малюська розповів, чи можуть США, Великобританія та ЄС конфіскувати російські активи та резерви на їх території на користь України.
Зокрема, на запитання про те, чи є якісь сигнали від західних партнерів про те, що вони готові на це піти, він відповів, що різні «сигнали».
«Був меседж від Міністра фінансів Німеччини про те, що вони готові розглянути такий механізм.
Є стриманіші меседжі, наприклад, від Мінфіну США. Мовляв, у них цього закон не дозволяє. Але це формальний захист чиновника. Давайте тоді змінювати, то він і закон.
Є інша проблема. Держава, що зберігає кошти, є банком. І коли буде перший випадок, коли ця держава кошти забере і кудись передасть – це викличе недовіру та сигнал про те, що кошти потрібно зберігати в іншій країні», - зазначив він.
Своєю чергою прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що українцям компенсують витрати за пошкоджене внаслідок бойових дій житло «після того, як західні партнери передадуть Україні заарештовані та конфісковані російські активи».
«Щодо відновлення житла. Розуміємо, що українці, які повернулися до своїх будинків, прагнуть максимально швидко відремонтувати пошкодження.
Тому зараз зосередимося на прискоренні фіксації збитків, щоб кожен, хто робить зараз ремонт за свій рахунок, розумів — держава компенсує витрати, як тільки наші західні партнери передадуть Україні заарештовані та конфісковані російські активи.
Тому Міністерству розвитку громад та територій дано доручення у максимально стислий термін визначити єдиний документ, яким фіксуватимуться збитки по кожному будинку та квартирі. Також спростити порядок отримання документа. Щоб кожен був упевнений, витрати буде відшкодовано», – написав прем'єр-міністр.
Таким чином, оскільки поки що невідомо, коли саме Україна отримає заарештовані та конфісковані активи рф від західних партнерів, не можна точно стверджувати, чи отримають українці кошти на компенсацію ремонту свого житла.
Нагадаємо, що стосується майна російських олігархів на території інших країн, Денис Малюська сказав таке.
«Приватна власність – це базис західної цивілізації та економіки. Відповідно, відібрати майно, яке перебуває у приватній власності просто тому, що ти – російський олігарх, їхня правова система не дозволяє. І навряд чи дозволить у найближчому майбутньому. Тому що процедури захисту приватної власності прописані не лише на підкорення, а й у конституціях, і змінити це складно. Західні партнери розмірковують над можливими механізмами, але поки що єдиного рішення та підходу до цього немає. Шанси є, але вони невисокі та небезпечні».
Як заявив міністр, у Британії було запроваджено механізм вилучення майна, походження якого власник не може пояснити. Таким чином вони хотіли боротися з коштами, отриманими корупційним шляхом, які звозилися до Британії.
«Чому це не набуло широкого поширення? Судові процеси, адвокати... У Британії існує правило, що сторона, що програла, оплачує витрати на адвокатів, які перемогли. Просто кажучи: всі, хто не міг пояснити, звідки у них кошти, почали «тягати» британську владу судами, і на британські державні органи покладалися витрати на оплату адвокатів. І ці суми шалені. Тому наші партнери тепер з обережністю ставляться до нашого прохання щодо конфіскації активів російських олігархів», - наголосив Малюська.
Нижче наводимо весь пост Дениса Шмигаля.
«Сьогодні за участі міністрів, народних депутатів, представників Офісу президента провели низку нарад щодо заходів із відновлення України.
Перший етап — fast recovery — передбачає відновлення об'єктів, які отримали незначні пошкодження та які можливо та доцільно ремонтувати вже зараз. Мова, зокрема, про критичні об'єкти й об'єкти соціальної інфраструктури, такі як школи та лікарні.
Держава у співфінансуванні з місцевою владою має відновити електро-, водо-, тепло- та газопостачання, а також транспортну інфраструктуру в деокупованих регіонах. Крім того, напрацьовуємо плани швидкого відновлення громад, які можуть бути деокуповані найближчим часом.
Щодо відновлення житла. Розуміємо, що українці, які повернулись у свої домівки, прагнуть максимально швидко відремонтувати пошкодження. Тому зараз зосередимося на пришвидшенні фіксації збитків, аби кожен, хто робить зараз ремонт власним коштом, розумів — держава компенсує витрати, щойно наші західні партнери передадуть Україні арештовані та конфісковані російські активи.
Тому Міністерству розвитку громад та територій дано доручення в максимально стислі строки визначити єдиний документ, яким фіксуватимуться збитки по кожному будинку й квартирі. А також спростити порядок отримання такого документа. Аби кожен був впевнений — витрати будуть відшкодовані».
"Останній Бастіон" хоче нагадати Шмигалю та Малюсьці, що в україні є дуже багато майна, нерухомості та підприємств ординських олігархів. Виникає логічне питання : чому Михайла Фрідмана (який вже хоче отримати громадянство України), Петра Авена, Германа Хана та Олексія Кузьмичова досі не внесено в санкційний список РНБО ? Чому держава не конфісковує їхнє майно ? Коли буде конфісковано майно російського олігарха Олександра Бабакова (депутата держдуми рф від "Єдиної росії"), та повернуто в державну власність його частки в обленерго, коли в нього буде конфісковано нерухомість в Україні.
Перш ніж щось вимагати в іноземних партнерів, потрібно щось зробити самому. І реалізація майна російських олігархів в Україні значно пришвидшить отримання компенсацій за пошкоджене житло.
«Дурня плекають, дурня дбайливо вирощують, дурня удобрюють... Дурень став нормою, ще трохи - і дурень стане ідеалом, і доктори філософії заведуть навколо нього захоплені хороводи. А газети ведуть хороводи вже зараз. Ох, який ти у нас славний, дурню! Ох, який ти бадьорий і здоровий, дурню! Ох, який ти оптимістичний, дурень, і який ти, дурень, розумний, яке в тебе тонке почуття гумору, і як ти спритно вирішуєш кросворди! І наука до твоїх послуг, дурень, і література, щоб тобі було весело, дурню, і ні про що не треба думати...»
© Аркадій та Борис Стругацькі, «Хижі речі століття»