Created with Sketch.

Прокуратуру Хмельниччини захопили інваліди

04.12.2024, 15:02

Печерський районний суд м. Києва дав дозвіл слідчим на перевірку Хмельницьких прокурорів-інвалідів

Печерський районний суд Києва надав прокурорам з Генеральної інспекції офісу генпрокурора тимчасовий доступ до медичної документації працівників Хмельницької обласної прокуратури, які мають групу інвалідності.

Про це йдеться в ухвалі суду.

Слідство має намір зробити копії медико-експертних справ, рішень, актів, висновків, протоколів засідань МСЕК, довідок, листків непрацездатності, інших документів, на підставі яких встановлювались групи інвалідності прокурорам.

Загалом, ідеться про документи 42 прокурорів Хмельниччини, які зберігалися в обласному МСЕК, а нині їх вилучило НАБУ.

Під час досудового розслідування перевіряються обставини можливого внесення працівниками закладів охорони здоров’я та уповноваженими посадовими особами медико-соціальних експертних комісій недостовірних відомостей до офіційних медичних документів діючих працівників органів прокуратури України, що стало підставою для можливого необґрунтованого встановлення діагнозу захворювання та  відповідних груп інвалідності у період воєнного стану.

Крім того, перевіряється правильність рішень МСЕК про встановлення працівникам Хмельницької обласної прокуратури різних груп інвалідностей.

Кримінальне провадження відкрито за статтями «Надання неправомірної вигоді службовій особі» (ч. 3 статті 369 Кримінального кодексу) і «Підробка документів» (ч. 2 і ч. 4 статті 358 Кримінального кодексу).

За даними Офісу генпрокурора, високий відсоток прокурорів, які мають статус особи з інвалідністю, виявлено у двох областях: Черкаській та Хмельницькій. Зокрема, на Черкащині 60 прокурорів органів прокуратури мають статус особи з інвалідністю. Це становить 27,4% від загальної кількості прокурорів, які там працюють. 59 з них отримали його до повномасштабного вторгнення.

У Хмельницькій області такий статус має 61 прокурор або 29,8% від загальної кількості. 50 отримали групи інвалідності до повномасштабного вторгнення.

Нагадаємо, що 4 жовтня 2024 року керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) Тетяну Крупу та її сина – начальника обласного Пенсійного фонду Олександра Крупу було викрито на незаконному збагачені.

Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже $6 млн. 7 жовтня Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід Тетяні Крупі. Її відправили під варту з можливістю внесення застави розміром в понад 500 млн грн. Згодом суди зменшили заставу – до 280 млн грн.

Читайте також
Дружина керівника прокуратури Львівщини стала успішним підприємцем
Політика
Парламент не зміг ухвалити законопроєкт про зміну системи пенсійного забезпечення прокурорів
Новини
Посадовець Офісу генпрокурора Петров задекларував готівкою 10 млн гривень
Політика
«Ауді», «Мерседес», «Лексус» та будинок
Політика
З прокурорів в «благодійники»
Політика
Як черві
Політика