Created with Sketch.

Ракетно-дроновий удар по Миргороду як «проба ворожого пера»

03.07.2024, 13:45

Окупаційно-терористичний контингент РФ зачастив із нальотами безпілотниками та ракетним терором по тилових містах України. Але буде гірше.

У червні 2024 року московити продовжили тактику комбінованих ударів по нашій території, основними цілями яких були об'єкти енергосистеми, аеродроми та логістика. Але сама тактика ворога відрізнялася почастішанням ударів при зменшенні боєкомплекту; до номенклатури ударів упевнено повернулися крилаті ракети морського базування «Калібр».

Протягом минулого місяця основною компонентою незмінно залишаються ракети типу Х-59/69, а також 9М723/728 ОТК «Іскандер-М»/KN-23. А ось основною компонентою комбінованих ударів є Х-101/555 і крилаті ракети морського базування «Калібр»; усього ж за місяць було використано таку кількість ракет:

Найчастіше таких ударів зазнавали Харківська, Дніпропетровська, Одеська та Хмельницька області; привертає увагу скорочення загального боєкомплекту при системних нічних ударах. Так, наймасовішим у червні був у ніч проти 1 червня:

Тоді ж було запущено одну з найбільших у червні кількість дронів-камікадзе «Shahed-131/136», а саме 47 (46 було збито). Але після цього удару московити стали використовувати набагато менший боєкомплект, проте частіше — з періодом 2-5 днів.

Тобто не вичікуючи півтора-два тижні для накопичення боєкомплекту, а це було дуже схоже на зміну тактики ударів у травні-червні 2023 року. Нагадаю, що тоді командування російських окупаційних військ відійшло від практики масованих ударів по 50-70 ракет одночасно (але приблизно кожні півтора-два тижні) до ударів обмежених БК по 15-30 ракет (але з паузами в кілька днів).

У червні 2024 року навіть ці показники було зменшено. Після 1 червня, з паузами у 2-5 днів, нічні ракетні удари завдавалися в кількості щонайбільше до 15 ракет, а найчастіше менше ніж 10, різного типу (тобто не обмеженим, а по суті мінімальним боєкомплектом).

Примітно, що у червні російські окупанти використовували практично ту кількість ракет кожного типу, яку (згідно з відкритими даними) вони можуть виробляти протягом місяця. Ці показники відповідають і травневим.

Наприклад, той самий 9М723 ОТРК «Іскандер-М» — 16 ракет у червні та 16 ракет у травні. На жаль, в обох випадках із нульовим збиттям, оскільки застосовуються по областях, де немає ППО, здатної їх перехопити, а саме ЗРК «Patriot» і SAMP/T.

Окрім почастішання нічних ударів із мінімальним боєкомплектом, істотних змін у тактиці московитів не спостерігається. Основні цілі не змінилися — енергосистема, аеродроми та логістика; вторинні — терор населення, удари по цивільних об'єктах, зокрема й забудові.

Основною ракетною компонентою при комбінованих ударах незмінно залишаються Х-101/555, які додатково посилюються «Калібрами». А останніх наразі накопичено в російських окупаційних військ набагато більше, ніж Х-101/555.

За кількістю засобів ураження морська компонента виходить на друге місце в межах ракетного терору України. Водночас у червні московити запустили по території України 328 дронів-камікадзе, з яких було збито 311!

Фактично минулого місяця лише 5% запущених росією іранських «Shahed-131/136» досягли своєї цілі. Також червень, як і травень, не став рекордним місяцем за кількістю використаних дронів-камікадзе, як це було у грудні 2023 року, коли окупанти застосували 625 «шахедів», або у березні 2024 — 603 одиниці.

Хоча в перший тиждень червня було відчуття, що окупанти можуть вийти на рекордний показник, оскільки запустили вони станом на 7 червня — 171/158 «Shahed-131/136». Така кількість явно натякала на вкрай активний місяць, якщо не сказати більше, але ні й у результаті в червні було використано 328 «Shahed-131/136» із піковим показником нальоту 7 червня — 53/48.

Тож червень 2024 року нічим не відрізняється за інтенсивністю застосування «Shahed-131/136» від середньостатистичних місяців, із середнім нальотом у 350 одиниць +/- 10%. Цілі ударів незмінно ідентичні тим, що ставляться для ракетних ударів.

Однак компонента «Shahed-131/136» концентрувалася переважно на ударах по заходу України. Хоча більшу частину збивали на етапі прольоту через південні, центральні та східні області.

Які можна зробити висновки? З огляду на нещодавні події у Миргороді, — невтішні!

У червні російські окупаційні війська не змінили своєї головної цілі — ударів по українській енергетиці, аеродромах та логістиці. Проте кількісна інтенсивність явно зменшилася при почастішанні періодичності ударів.

Не змінилася тактика застосування Х-59/69, а разом із ними та 9М723/9М728 ОТРК «Іскандер-М/К». У той час як Х-59/69 у більш ніж 50% випадках збиваються засобами ППО, що є на озброєнні Повітряних сил Збройних Сил України, 9М723/9М728 ОТРК «Іскандер-М/К» мають значно, я навіть сказав би, критично менший показник — особливо балістична компонента.

Проблема залишається незмінною, оскільки її вирішення — це виключно ЗРК «Patriot» і SAMP/T. З іншого боку незмінна середньостатистична інтенсивність завдавання ракетних ударів і нальотів дронів-камікадзе дозволяє стверджувати, що виробництво перших на росії перебуває у стані стагнації без будь-яких кількісно-якісних змін, а других — цілком і повністю продовжує залежати від постачання з Ірану, які з деяких пір теж мають певні обмеження.

Проте це не означає, що у липні РФ зменшить удари — як комбіновані, так і поодинокі по Україні, а також нальоти «шахедів». Командування московитів триматиме рівень ударів, що відповідатиме їхньому виробничому та накопичувальному потенціалу, незмінним, а за будь-якої можливості інтенсифікувати атаки — зробить це невідкладно.

Читайте також
Як насправді починаються і закінчуються золоті часи?
Економіка
путін готується напасти на країни Балтії
Війна
Путін змінює тактику
Війна
Мавр Трамп зробив свою справу, мавр може йти
Економіка
Індія проти Пакистану. Загроза ядерної війни?
Світ
Контури імперії накреслені кров'ю українців
Політика