Репортажі з-за Кобищанських парканів: Тікаймо – байкер!

ПОЛТАВА
27.04.2018, 08:54
Репортажі з-за Кобищанських парканів: Тікаймо – байкер!

Щорічно на дорогах України фіксується близько 3,5 тисяч дорожньо-транспортних пригод за участю мотоциклістів. Півтисячі людей гинуть, чотири тисячі отримують травми.

Репортаж восьмий: Тікаймо – байкер!

Наша гарна знайома, з вікна спальні якої відкривається престижний вид на Каштанову алею, вже який рік бідкається, що з 23 до 1 години ночі вікно відчиняти не бажано – у квартирі епізодично зникає можливість голосового зв’язку між мешканцями. Майже щодня після звільнення від снігового покриву вулиця Соборності – від Сінної до площі Зигіна – набуває статусу випробувального мототреку. Тестуються лідери вітчизняного моторинку китаєць Musstang, інші китайські, південнокорейські та японські бренди Spark, Viper, Shineray, Geon, Honda, Yamaha, індус Bajaj. Коли виск могутніх циліндрів досягає апогею, у жіночки, каже, тіпається віко і складається враження, що меру Мамаю до Полтави якимось дивом вдалося заманити Ілона Маска – інвестор-новатор обсів середмістя і саме звідси виводить на орбіту супутники мережевого безкоштовного інету.

Тоді ми поспівчували знайомій, порадили толерантніше сприймати залюблену у стреси молодість і технічний прогрес, що з ними поробиш – зачиняй, панянко, вікна. Днями з полігону надійшла чергова трагічна звістка: пізно увечері у зіткненні мотоцикла з автівкою на з’їзді з Решетилівського шляхопроводу загинули чоловік і дівчина. Відлетіли у вирій сорок один незвершений рік чоловічий і сімнадцять – невиспіваних дівочих. Десь видираються до останніх своїх небес душі на обламаних крилах.

Люди, ніяка це не безглузда смерть! Цей повторюваний з методичністю хилитання маятника жах на дорогах, котрий нещадно б’є під дих і рідних, і близьких, і нас усіх разом, програмований і очікуваний.

Жах програмується вродженою або набутою відсутністю соціальних гальмівних засторог. Здебільшого психологи ставлять діагноз колишньому власнику розтрощеного байка постфактум – у школі був тихеньким, батьки били, мав завищену самооцінку. Фінальний заїзд значно прискорюється батьківською байдужою безвідповідальністю («чим би дитя не бавилось») і абсолютною доступністю вартості брендового байка: найбюджетніша пропозиція Musstang’а МТ110Q – 15 341 грн., трохи дорожчого Spark’а SP 125c-2x – 16 701 грн. Навіть неокласику у вигляді омріяного Skymoto Morgan-200 можна придбати, трохи піднатужившись, за 38 475 грн., тобто за 4,915 середньомісячної заробітної плати. Ну, на Kawasaki W800 Final Edition тужитися доведеться довше, за цього красеня у схильних до суїциду шибайголів просять 318 000 грн.

На гоголівському «и какой же русский не любит быстрой езды» поведені чимало земляків. Чому тільки прив’язка виразу до «Мертвих душ» і російської етноналежності кобищанцями ігнорується?!

Жах очікуваний, оскільки на швидкості 200 км за годину на нічній міській вулиці здатність адекватно сприймати дорогу і себе на ній, світло зверху і збоку, миготіння тіней, будь-які звуки у найсуперовішого крутька зникає. Натомість до неадеквата приходить прекрасне і ні з чим незрівнянне відчуття адреналінового польоту. Щорічно у п’ятиста випадках – приходить востаннє.

Загиблим чиїмось дітям – раю. Їхнім батькам – сили і витримки.

Волаємо до Управління безпеки дорожнього руху, Патрульної поліції Полтавської області: поіменно перепишіть негайно поки що ще живих дурисвітів-шумахерів – це ж неважко, переловіть їх, конфіскуйте ті кляті кінські сили, зупиніть конвеєр самогубств. Принаймні, закрийте нічний полігон на Соборності!

Розуміємо, що у відчаї волаємо до глухої стіни і кричимо про принципово неможливі речі. О, ми вже й самі себе не чуємо: діалог з карбюратором байка Honda CB 400 Vtec на прямотоці неможливий – глушник японця працює в режимі крупнокаліберного кулемета.

Автор : Вадим Демиденко
Читайте також:
Самі умови перебування на карантині Гончарук означив як «задовільні».
06:30
Візит запланований на вівторок, 25 лютого.
вчора, 18:15
Згідно з повідомленням, у жінки сталося загострення хронічної гастроентерологічної хвороби.
вчора, 13:32
В однієї з жінок, що перебувають на карантині, підвищилася температура.
вчора, 13:15
22 лютого всі охочі полтавці мали змогу відвідати мотиваційну лекцію Тетяни Воротіліної.
вчора, 13:10
21 лютого полтавці завітали на незвичайну екскурсію з елементами театралізації до Краєзнавчого музею.
22 лютого, 13:05