Created with Sketch.

РФ-Московія обтяжена своїм минулим

25.07.2023, 17:16
Фото: Ilta-Sanomat

Найбільша за розмірами країна світу пропустила період демократичного розвитку, а комунізм змінився грабіжницькою олігархією.

Таку не популярну на Заході думку висловив відомий фінський політичний оглядач і медіаексперт Янне Рійгеляйнен, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Він настійливо радить за жодних обставин і подій не робити висновки про внутрішній розвиток Росії на основі західної логіки мислення, адже це може бути серйозною оманою.

«Після захоплення Криму у 2014 році демократичні країни гарячково розмірковували, чого врешті-решт хоче Росія і чому вона діє так, як вона діє? Часто припущення зосереджувалися на мозковому штурмі поведінки президента Владіміра Путіна. Він, як і годиться диктатору, має діяти за природою своєї системи влади, а вона значною мірою побудована на історії, культурі та національному самоусвідомленні росіян як народу-месії», – зазначає Янне Рійгеляйнен.

Медіаексперт із Суомі наголошує, що на Росії всі державні установи та силові структури залежні від одного органу – Кремля, – а закон виконується тоді, коли це вигідно владі.

«Росія перетворилася на явно персоналістську диктатуру не пізніше, ніж після початку великого вторгнення. Це означає майже необмежену владу однієї людини та акцентування її особистих якостей у методах роботи всієї системи. Там державні засоби масової дезінформації є буквально основними ресурсами, звідки населення дізнається про події у вигідному для Кремля світлі. Путін, який панує від початку тисячоліття і, певно, буде при владі доти, доки захоче і зможе.

Народ його не скине, а бізнес підпорядкований політичній владі й не здатен на опір. По правді кажучи, Росія любить мир, якому у військовому плані загрожує морально дегенеративний Захід, а вона месіанською ідеєю всіх рятує. У картині також закладено історично виправдане уявлення про особливе становище Росії як переможниці зла, в якому намагаються звинуватити слабшого, як от українців, котрі не бажають повертатися у лоно імперії, чия велич давно згасла», – пояснив Янне Рійгеляйнен.

А проте медіаагенція "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати, що Київ і Варшава знову разом проти російської агресії та за обопільне визнання трагедії минулих десятиліть наших двох народів.

Читайте також
Червона «декомунізація»: повчальні уроки кривавої осені 1917-го
Історія
Бойовий чин лохвиччанина Олександра Гетманова закарбували у граніті
Полтава
Роковини загарбання царською Московією вільного Казанського ханства
Політика
Старовинні цвинтарі України потребують нашої підтримки
Опінії
Швейцарія визнала Голодомор геноцидом українців
Політика
Британський науковець Тимоті Ґартон Еш: наше минуле допомагає моделювати майбутнє
Історія