Created with Sketch.

Річниця встановлення Гетьманату в Україні

29.04.2022, 20:14

Гетьманський переворот Павла Скоропадського – знакова подія всіх Перших визвольних змагань. Владу у Києві перебрали правоконсерватори.

Нині минає чергова річниця з дня державного перевороту на чолі з Павлом Скоропадським. 104 роки тому — 29.IV.1918 — під його проводом Україна була проголошена Гетьманською Державою.

Того самого дня в Софіївському соборі архієпископ Никодим благословив нову владу, а на Софіївському майдані було проведено молебень. Впродовж наступної доби більшість політичних сил, партій і верств населення відмовили у підтримці Центральній Раді Української Народної Республіки та присягнули на вірність останньому Гетьману.

За кілька днів держаний лад, встановлений Скоропадським і його оточенням здобув широку міжнародну підтримку. Український Гетьманат став налагоджувати міжнародні зв'язки не лише з країнами-учасницями військово-політичного блоку Четверний Союз, але й Фінляндією, Грузією, Данією, Персією, Грецією, Норвеґією, Швецією, Італією, Швейцарією, Ватиканом.

Показово, але країни-учасниці Антанти (Велика Британія і Франція), орієнтуючися на відновлення "єдиної та неподільної" росії, не визнали незалежність України. Навпаки, вимагали припинити усамостійнення.

За 7 місяців гетьманського правління Павлом Скоропадським були реалізовані наступні ініціативи української громадськості:

Проте, невирішеність аграрного питання, повернення московського дворянського лобі у владу і присутність в Україні австро-німецьких військ, поразка яких на Західному фронті у Франції, – призвели до революцій у Берліні та Відні. Все це також зумовило крах Гетьманської держави.

Ситуацією скористалися різні політичні сили. Батьки-засновники ЦР УНР сконсолідувалися і примусили Павла Скоропадського зректися гетьманства після кількатижневої громадянської війни тільки 14 грудня 1918 року.

Після вступу військ Директорії до Києва гетьман назавжди залишив України. Можливо через утечу Павло Скоропадський увійшов в історію як контроверсійна постать.

Його діяльність ще довгі роки була під прискіпливим дослідженням істориків та політиків, власне, як і тепер. Проте для нас цей ІІ-й Гетьманат – реінкарнація Української Козацької Держави сповненої не тільки військово-політичної, але й естетико-культурної традиції!

Сучасна мультикультурна цивілізація вичерпала наявну нішу й увійшла у тривалу глобальну кризу, тож для виходу з неї потрібен стрибок у чистий простір. У майбутній боротьбі вистоять ті нації, які спроможуться здійснити світоглядну революцію, організаційний, екологічний і технологічний прориви.

Українська Нація дедалі більше усвідомлює себе господарем рідної землі та розуміє, що може покладатися лише на власні сили, це довели майданові революції, а головне – 8-річна війна з московією. Певно, настав час перетворити мрії на реальність і сформувати державу, спроможну вистояти в планетарній кризі, дати своїм громадянам вихід на вищий рівень самореалізації, відновивши Гетьманат.

Читайте також
Воїни 33-го ОШП ЗСУ принесли демократію на Курщину
Війна
В Енгельсі ввели режим надзвичайної ситуації після удару дронів по нафтобазі стратегічної авіації
Війна
Повітряні сили ЗСУ уразили завод з виробництва палива для балістики у росії
Війна
Прикордонники із лав бригади «Помста» множать на нуль окупантів поблизу Кремінної
Війна
ЗСУ продовжують зачищати Курщину від російських терористів
Війна
ЗСУ вперше вдарили ракетами ATACMS по російському аеродрому
Війна