Created with Sketch.

росію «випиляли» зі світового ринку морських постач вугілля

17.08.2022, 19:12
Фото: Ukrinform

4 місяці тому Європейський союз вирішив запровадити ембарго на закупівлю російського вугілля у межах чергового санкційного пакета.

Але лише після набрання ним чинності 10 серпня влада пояснила, що європейським компаніям заборонено надавати страхові та інші фінансові послуги при постачанні російського вугілля не тільки в країни ЄС, а й у всьому світі.

Голова санкційного комітету Міжнародної групи клубів взаємного страхування Майк Солтгаус в інтерв'ю виданню "Bloomberg" пояснив ситуацію, інформує медіаагенція"Останній Бастіон".

За його твердженням, нововведена заборона застосовується незалежно від кінцевого пункту призначення товарів, оскільки не важливо, прямують вони до Євросоюзу чи ні.

«Якщо ви – судновласник з ЄС і завантажили російське вугілля, щоби доставити його до третьої країни, яка не входить до ЄС, – то тепер це незаконна операція. Це створює дуже значні проблеми. Хоча Єврокомісія і уточнила, що нові правила ембарго "забороняють купівлю, імпорт чи перевезення, прямо чи опосередковано", заборонених товарів, таких як вугілля та деякі види добрив, які мають російське походження або експортуються з росії. Для страховиків це стало несподіванкою, а от для російського бізнесу якраз навпаки», – заявив Майк Солтгаус.

Водночас організації, котрі входять до міжнародної структури "International Group of P&I Clubs" і займаються спільним страхуванням відповідальності перед третіми особами, наразі страхують близько 90% світових морських перевезень.

З Брюсселя вже розіслали подібним структурам спеціально підготовлений циркуляр із поясненням щодо дотримання нової санкційної політики.

Тепер участь будь-якої організації ЄС у перевезенні російських добрив, вугілля чи інших твердих видів викопного палива (які приносять значний дохід російському бюджету – прим. ред.) до будь-якого пункту призначення як усередині, так і за межами ЄС буде порушенням санкцій.

«Заборона, зокрема, стосується всіх страхових і перестрахувальних послуг, а більшість учасників "International Group of P&I Clubs" якраз і перебувають в юрисдикції ЄС. Фактично, закриття експорту до Європи – це 50 мільйонів тонн вугілля, і перенаправити його на Схід, до Китаю, неможливо. Наявні потужності Транссибірської залізничної магістралі цього не дозволяють», – додає Майк Солтгаус.

Водночас слід зауважити, що торік ресурсна федерація московії забезпечувала Європу майже 46% вугілля від можливих 100%, решта 54% споживання – викопне паливо імпортоване з-за океану.

Сьогодні ціна вугілля на світовому ринку злетіла до $400 за 1 тонну, хоча ще до 24 лютого становила $134; але російські вугільники, на відміну від нафтовиків, які змогли швидко перенаправити постачі до азійських країн, не виграють від такого зростання, бо страхові компанії не можуть працювати з російськими постачальниками через ризик для себе.

Натомість вигоди одержують інші країни.

Так, згідно з митними даними, зібраними представниками проєкту "Trade Data Monitor", Німеччина збільшила закупівлі вугілля у березні-травні (у порівнянні з весною 2021 роком): в Австралії – на 21%; у Південній Африканській Республіці – у 7 разів; у Колумбії – у 4 рази; у США – більш ніж на 10%.

Інший колишній великий покупець російського вугілля і союзна Україні Республіка Польща, за той самий період удвічі наростила імпорт із Казахстану.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що нафту з США спрямували в Німеччину на тлі спроб нафтопереробних заводів знайти альтернативу російській.

Читайте також
Біля берегів Німеччини дрейфував пошкоджений російський танкер, який втратив керування
Політика
США ввели санкції проти найбільших нафтових компаній рф
Політика
США планують всадовити ЄС на свою нафтову голку
Економіка
«Росатом» продає Китаю частки в уранових проєктах у Казахстані через санкції
Світ
Після введення санкцій проти «Газпромбанку» у трьох країнах припинили обслуговувати його картки
Економіка
Проєкт Arctic LNG 2 майже припинив видобуток газу через санкції на експорт, - Bloomberg
Політика