Created with Sketch.

Що буде, коли Путін помре?

27.04.2022, 19:52
Фото: Google

Певно, на теперішню російську державу чекають непередбачувані часи, адже кремлівський бункерний щур єдине, що об'єднує клаптикову федерацію.

Про неминучість кризи лідерства на московії розмірковує у колонці на шпальтах авторитетного видання "Foreign Affairs" автор книги "Кодекс путінізму" Браян Тейлор.

Відомий американський совєтолог і дослідник російської історії переконаний, воєнна невдача Путіна в Україні показала, наскільки нестабільним є наш східний сусід-агресор.

«Хоча немає підстав вважати, що Владіміру Путіну загрожує ліквідація, а чутки про рак непідтверджені, рано чи пізно він звільнить свою посаду. Це станеться раптово за будь-якого способу. Оскільки Путін послабив усі інституції росії, його відхід призведе до кількох років, якщо не десятиліть турбулентності. Зрозуміло, de jure виконувати обов'язки президента повинен буде прем'єр-міністр, а Державна Дума протягом двох тижнів має призначити вибори. Але de facto російські еліти вже готуються вступити у запекле протиборство за право призначити зручного їм кандидата», – стверджує Браян Тейлор.

Водночас автор бестселера "Кодекс путінізму" додає, що кандидатуру нового російського лідера Москва муситиме узгоджувати перша за все з Пекіном за посередництва країн колективного Заходу.

«На мою думку, Сі Цзіньпін зробить усе, щоби зберегти режим Путіна. Адже його повалення небезпечне для авторитарних амбіцій вождя китайського комунізму. Хоча, у разі смерті Путіна, влада КНР муситиме терміново шукати йому заміну, котра буде на 100% лояльна і керована», – зазначив Браян Тейлор.

Насамкінець відомий американський совєтолог вказує на важливий факт, підкріплюючи згадками з російської історії: не всі форми авторитаризму однаково довговічні, а путінізм остаточно ослаб завдяки стратегічній поразці в Україні.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що росія на порозі розпаду, тому Кремль лякає Україну знищенням.

Читайте також
Чи є в Україні диктатура?
Опінії
Ініціативна група «Першого грудня» закликала Зеленського переглянути санкції проти Порошенка
Політика
Санкції, документи та підміна файлів: що насправді ухвалює РНБО?
Опінії
Ще раз про санкції
Опінії
Зеленський обрав для України шлях росії
Опінії
Криваві ігри тиранії: Як Сталін «перевиховував» своїх соратників
Історія