Двоногі потвори знищують Землю і наше майбутнє

25.10.2021, 13:22
Двоногі потвори знищують Землю і наше майбутнє
Фото: Waste 4 Change

Загальний обсяг рукотворної маси (всього, що випродукувала людина) цьогоріч вперше перевищив наявну масу живої природи.

Такі висновки свого дослідження оприлюднила група міжнародних науковців у провідному журналі "Nature", передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

Динаміка невідворотних планетарних змін, зумовлених безкарним втручанням homo sapiens у природний стан речей, вражає й спонукає говорити про наближення глобальної катастрофи.

Двоногі потвори знищують Землю і наше майбутнє_1

Як переконливо стверджують науковці, тільки за 20 останніх років антропогенна маса (тобто все, від будівель до пластикових пляшок – прим. ред.) зросла мінімум у 2 рази:

«Щотижня створюється різноманітна продукція, яка de facto більша за наявну популяцію людей на Землі».

У цій масі переважають бетон, асфальт, нафтопродукти та інші штучні матеріали для розвитку інфраструктури та її сталого забезпечення, негативно впливаючи на довкілля.

«За 12000 років, з часів так званої аграрної революції, коли людство від збиральництва перейшло до обробки землі, реальна біомаса скоротилася вдвічі. Це колосальний показник. Вирубка лісів, масштабне будівництво міст і викиди отруйних речовин у воду та повітря не контролюються, у зв'язку з чим ми втратили до 40% біоресурсів. У разі, якщо не зменшити оберти рукотворної маси, перед нашими дітьми та онуками постане проблема не тільки свого виживання, але й виживання всієї планети, яка на сьогодні демонструє зменшення темпів регенерації та самовідновлення», – підсумовують автори наукового дослідження.

Очевидно, що вчені не відкрили нічого нового, але вкотре нагадали про центральну (головну) роль людини у кліматичних змінах і планетарному забрудненні, за які ми повинні брати відповідальність і починати вже зараз відмовлятися від культу повсюдного споживацтва, бо Земля – наш спільний дім – у небезпеці.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що глобальні викиди CO2 в атмосферне повітря знову збільшуються.

Двоногі потвори знищують Землю і наше майбутнє_3
Читайте також:
Життя
На тлі бойових дій промислові підприємства Запоріжжя перейшли на посилений режим роботи, забувши дотримуватися природоохоронних норм.
05 серпня, 07:01
Світ
Чи замислювалися ви над тим, що робити з прочитаною друкованою пресою, аби не викидати її на смітник чи відносити на вторинну переробку?
28 липня, 17:00
Війна
Через бомбардування окупантами Азовсталі є загроза повного вимирання біоресурсу Азовського моря.
18 травня, 21:05
Світ
Найбільша річка Європи та "національне надбання" РФ у жахливому стані: замість осетрів у водоймі нині плавають купи небезпечного сміття.
18 лютого, 06:59
Світ
Це вже шостий рік поспіль, коли попередній рекорд був побитий
11 січня, 20:40