Created with Sketch.

Скорений Тибет як вітрина китайського комунізму ХХІ століття

31.10.2020, 15:14
Середмістя Лхаси — столиці окупованого Тибету
Фото: Times of India

Влада КНР організувала показову поїздку для низки західних журналістів деякими містами окупованого Тибету.

Головна мета — сформувати потрібну для китайської комуністичної партії картинку, йдеться у розлогому матеріалі видання "Reuters".

Урядовці з Пекіну навмисно запросили тільки ті засоби масової інформації, які ставляться нейтрально до політики КНР, особливо після початку світової пандемії коронавірусу.

Водночас як стало відомо, на момент подорожі у журналістів була можливість поспілкуватися зі звичайними мешканцями Тибету.

Звісно, під пильним наглядом приставлених до них чиновників, які слідкували за тим, аби тибетці не сказали нічого зайвого і критичного про владу КНР.

«У нас склалося стійке враження, що Китай не стільки проповідує матеріальне, скільки насаджує своє духовне бачення майбутнього для Тибету. Особливо гострою є проблема релігії. У Пекіні вважають буддизм загрозою для своєї присутності тут», — коментують ситуацію у виданні "Reuters".

На думку західних журналістів, китайська влада домагається трансформації мислення та цінностей тибетців відповідно до чинної в країні комуністичної ідеології.

Тому буддійських ченців, які відкрито демонструють свою віру на вулицях через читання мантр, майже не зустріти у столиці регіону Лхасі чи інших містах.

«У мешканців Тибету досі зберігаються погані старі звички, головним чином через негативний вплив релігії. Ми не сприймаємо буддизм, оскільки він підкреслює важливість віри у потойбічний світ, а відтак послаблює бажання шукати щастя у теперішньому житті. Для нас важливо боротися з бідністю та безграмотністю, а не мислити про утопічні явища», — зазначив голова Тибетського автономного регіону Че Дгала.

На доказ своїх слів чиновники під час подорожі демонстрували журналістам реалізацію урядової програми боротьби з соціально-економічними лихами, які виникли у Тибеті після його окупації військами КНР у 1950 році.

Зокрема, у Лхасі за цей час збудовано кілька нових медичних закладів, шкіл і професійних училищ.

Китайська влада також заявляє про створення сприятливого бізнес-клімату в регіоні, шляхом залучення іноземних інвестицій, переважно з дружніх їй країн, як Монголія, В'єтнам і РФ.

Типове житло сучасного тибетця, за яким здійснюють нагляд правоохоронці КНР
Демонстрація сили армією КНР на вулицях Лхаси
Буддійський чернець і китайське військо у середмісті тибетської столиці
Читайте також
Росія кидає все на Курахове: загарбники просуваються щодня
Війна
ЗСУ прогрáють як Вермахт, якщо негайно не реформувати армію
Війна
Кремль продає крадене з Луганщини українське вугілля азійцям й африканцям
Економіка
ФСБ РФ десантувало своїх карателів за 50 км від Запоріжжя
Війна
Учора був українським школярем, а завтра став «гарматним м'ясом» РФ
Війна
2 міста Донеччини стали ключем до захоплення росією всього Сходу України
Війна