Created with Sketch.

Сон допомагає відсторонитися від неприємних спогадів — науковці

06 січня, 21:49
Фото: Science Daily

Погані думки й тривожність несподівано з'являються у голові, їх важко забути. Тому тільки тривалий сон і позитив можуть допомогти людям.

Результати свого дослідження поділився професор Університету Східної Анґлії доктор медичних наук Маркус Геррінґтон. Спільно із канадійськими колегами він провів низку психологічних експериментів за участі 85 здорових дорослих чоловіків і жінок Туманного Альбіону.

Науковці знайшли тісний зв'язок між недоліком сну та неможливістю мозку людини фільтрувати негативні спогади. Половина піддослідних добре виспалася у спеціально відведеній лабораторії сну, інші ж навпаки — не спали всю ніч (щонайбільше, до 9 годин).

Всіх учасників попросили спробувати придушити небажані фрагменти із пам'яті, а у цей час їхній мозок сканували за допомогою функціональної МРТ. У людей, які виспалися й мали гарний настрій, помітили вищу активність в області мозку, що контролює думки, дії та емоції.

«Наші висновки підкреслюють найважливішу роль сну у підтримці контролю як над нашими спогадами, і над поточними думками. В учасників, що відпочили, ми спостерігали порівняно знижену активність у гіпокампі — він бере участь у вилученні спогадів. Це доводить, що ті, хто краще й довше сплять, позбавлені негативних спогадів і тривожності», — оцінив результати дослідження Маркус Геррінґтон.

Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати, що тривалість сну залежить від країни проживання. Міжнародна група медиків і науковців з'ясувала, що найменше сплять у Японії (7 годин на добу), а найдовше — у Фінляндії (8 годин).

Читайте також
Науковці довели, що розмір мозку залежить від кишкових бактерій
Життя
Зростання бідності спровокувало спалах цинги у Канаді
Світ
Доступ до швидкого Інтернету збільшує ризик ожиріння — науковці
Життя
Науковці довели мишей до інфаркту задля виявлення зцілювального сну
Життя
Медики знайшли ефективні засоби для лікування алкоголізму і наркоманії
Світ
Новітня генна інженерія допоможе врятувати лиш обраних
Світ