Тривалість сну залежить від країни проживання

23.07.2023, 14:37
Тривалість сну залежить від країни проживання
Фото: News Medical

Міжнародна група медиків і науковців з'ясувала, що найменше сплять у Японії – близько 7 годин на добу, а найдовше – у Фінляндії (8 годин).

Результати відповідного багаторічного дослідження оприлюднило спеціалізоване видання "News Medical", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що за основу взято експеримент південнокорейських дослідників, в якому взяли участь 30 тисяч осіб із 11 країн; пристрої зібрали 52 мільйони записів про їхній щоденний сон протягом 4 років.

«Нашій команді вдалося встановити, що тривалість нічного сну залежить від місця, де люди живуть. У середньому земляни лягають у ліжко близько опівночі та встають о 7:42 ранку. На теренах заможних країн лягають пізніше, як і жителі країн із колективістською культурою, скажімо, в Японії. Це може бути пов'язано із великим обсягом роботи, доступом до гаджетів і розваг», – ідеться у висновках науковців.

Дослідники розрахували основні показники, які використовувалися у клінічних експериментах, такі як ефективність, тривалість сну та години, проспані у вихідні, щоби проаналізувати режим.

«Порівняння між країнами показало, що соціальні чинники спричиняють 55% коливань якості сну та 63% коливань кількості сну. Водночас вечірнє спілкування у соцмережах, як і гортання стрічки, затримує сон на 3 години й призводить до погіршення загального стану здоров'я», – прокоментували дослідження науковці.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
У процесі своєї еволюції люди змогли створити сприятливі умови життя. Це вплинуло на позитивний розвиток мікроорганізмів усередині шлунку.
09 грудня, 07:14
Світ
Хвороба, яка виморювала моряків у XVI-XVIII століттях, повернулася й загрожує людству. Вона розвивається через нестачу вітамінів.
26 листопада, 14:51
Життя
Австралійські вчені уми зіставили дані про поширення світової мережі та медичні показники користувачів. Як то кажуть, не все так однозначно.
17 листопада, 16:21
Життя
Забезпечення можливості повноцінно виспатися має бути у центрі уваги при догляді за постінфарктними хворим на рівні із кардіореабілітацією.
03 листопада, 17:30
Світ
Досліджено зв'язок між призначенням глюкозозалежного інсулінотропного поліпептиду та/або агоніста рецептора глюкагоноподібного пептиду-1.
20 жовтня, 17:30
Світ
Трохи футурологічних роздумів із наявного контексту. В Instagram та Facebook часто видає тарґетовану рекламу від репродуктивних клінік.
11 серпня, 17:29