Тривалість сну залежить від країни проживання

23.07.2023, 14:37
Тривалість сну залежить від країни проживання
Фото: News Medical

Міжнародна група медиків і науковців з'ясувала, що найменше сплять у Японії – близько 7 годин на добу, а найдовше – у Фінляндії (8 годин).

Результати відповідного багаторічного дослідження оприлюднило спеціалізоване видання "News Medical", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що за основу взято експеримент південнокорейських дослідників, в якому взяли участь 30 тисяч осіб із 11 країн; пристрої зібрали 52 мільйони записів про їхній щоденний сон протягом 4 років.

«Нашій команді вдалося встановити, що тривалість нічного сну залежить від місця, де люди живуть. У середньому земляни лягають у ліжко близько опівночі та встають о 7:42 ранку. На теренах заможних країн лягають пізніше, як і жителі країн із колективістською культурою, скажімо, в Японії. Це може бути пов'язано із великим обсягом роботи, доступом до гаджетів і розваг», – ідеться у висновках науковців.

Дослідники розрахували основні показники, які використовувалися у клінічних експериментах, такі як ефективність, тривалість сну та години, проспані у вихідні, щоби проаналізувати режим.

«Порівняння між країнами показало, що соціальні чинники спричиняють 55% коливань якості сну та 63% коливань кількості сну. Водночас вечірнє спілкування у соцмережах, як і гортання стрічки, затримує сон на 3 години й призводить до погіршення загального стану здоров'я», – прокоментували дослідження науковці.

Читайте також:
Життя
Результати дослідження показали, що більше споживання певних овочів корелювало з нижчим рівнем глюкози у крові.
13 червня, 18:31
Світ
Маленька мешканка Опал Сенді стала першою людиною у світі, яка випробувала на собі новий спосіб лікування. Це приголомшує.
12 травня, 07:00
Економіка
Поїдання різнорідних смаколиків з малечку може призвести не тільки до порушення метаболізму та розвитку ожиріння. Все набагато гірше.
08 травня, 19:35
Полтава
До власників худоби завітають ветеринари у рамках планових діагностики та профілактики. Заходи спрямовані на виявлення ознак захворювань.
02 квітня, 14:59
Життя
Квіти та інші рослини дійсно сприяють покращенню психологічного та психічного стану людей.
10 лютого, 08:36
Полтава
Отриманий у рамках програми із розвитку децентралізації автомобіль дає змогу перевозити паліативних хворих. Це неабияка підмога для громади.
09 лютого, 14:54