Тривалість сну залежить від країни проживання

23 липня, 14:37
Тривалість сну залежить від країни проживання
Фото: News Medical

Міжнародна група медиків і науковців з'ясувала, що найменше сплять у Японії – близько 7 годин на добу, а найдовше – у Фінляндії (8 годин).

Результати відповідного багаторічного дослідження оприлюднило спеціалізоване видання "News Medical", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що за основу взято експеримент південнокорейських дослідників, в якому взяли участь 30 тисяч осіб із 11 країн; пристрої зібрали 52 мільйони записів про їхній щоденний сон протягом 4 років.

«Нашій команді вдалося встановити, що тривалість нічного сну залежить від місця, де люди живуть. У середньому земляни лягають у ліжко близько опівночі та встають о 7:42 ранку. На теренах заможних країн лягають пізніше, як і жителі країн із колективістською культурою, скажімо, в Японії. Це може бути пов'язано із великим обсягом роботи, доступом до гаджетів і розваг», – ідеться у висновках науковців.

Дослідники розрахували основні показники, які використовувалися у клінічних експериментах, такі як ефективність, тривалість сну та години, проспані у вихідні, щоби проаналізувати режим.

«Порівняння між країнами показало, що соціальні чинники спричиняють 55% коливань якості сну та 63% коливань кількості сну. Водночас вечірнє спілкування у соцмережах, як і гортання стрічки, затримує сон на 3 години й призводить до погіршення загального стану здоров'я», – прокоментували дослідження науковці.

Читайте також:
Життя
Команда дослідників зі США і Канади провела найбільший експеримент за участю понад 50 тисяч осіб з усього світу. З'ясовували вплив ґаджетів.
14 листопада, 20:41
Життя
Навіть невелике (але хронічне) недосипання підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Причому це стосується переважно жінок.
18 жовтня, 08:51
Життя
Через захворювання із надлишковим накопиченням жиру у тілі зростає ризик розвитку депресії, нікотинової залежності та харчових розладів.
06 червня, 22:09
Життя
Нове дослідження американських науковців показує, що здоровий сон допомагає уникнути хвороби Альцгеймера, яка на сьогодні є невиліковною.
23 травня, 18:25
Життя
Смертельні випадки вкрай рідкісні і зазвичай зумовлені нехтуванням елементарною лікарською допомогою
16.05.2022, 11:45
Світ
Але, при цьому, стверджується, що цей вірус може бути менш небезпечним.
09.12.2021, 16:36