Created with Sketch.

Щоденні заняття музикою зберігають мозок молодим, – науковці

29.04.2023, 17:41
Фото: Google

Постійні уроки з музичними інструментами або заняття співом допомагають зміцнити нейронні зв'язки у мозку, особливо у людей похилого віку.

Такі відомості оприлюднило видання "The Neuroscience News" із посиланням на висновки дослідження Китайської академії наук, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

З'ясувалося, що навчання музикою у різних формах і проявах сприяє додатковій користі для людського мозку, дозволяючи краще сприймати мову і гальмуючи старіння організму.

В експерименті, проведеного впродовж року дослідниками Китайської академії наук, брали участь як літні музиканти, так і люди різного віку, які взагалі не займалися музикою.

«Перша група піддослідних найкраще справлялася з розпізнаванням аудіовізуальних імпульсів в умовах сталого гамору. Аналізуючи активність їхнього мозку, ми виявили два механізми, які музиканти використовують для протидії старінню: функціональне збереження та функціональна компенсація», – прокоментували свій експеримент китайські науковці.

Назагал вище згадане дослідження дає уявлення про те, як навчання музикою призводить до вищої якості життя у старості, відтак результати також можна буде використати у майбутній терапії.

«Мусимо визнати, населення світу старіє безпрецедентними темпами, що може призвести до різних типів когнітивного зниження, створюючи серйозний тягар для сімей і суспільства. Тому вкрай важливо розробити ефективні заходи для сприяння здоровому старінню.

Одним із перспективних підходів є музичне навчання, доступне більшості населення. Крім музичної винагороди та естетичного досвіду музичного навчання, це також забезпечує потенційну користь для мозку, особливо для людей похилого віку», – додали ініціатори дослідження.

А проте, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що під час щоденного читання активізуються дві окремі мережі людського мозку з обох півкуль.

Читайте також
Авари практикували багатоженство — угорські генетики
Історія
Розширення Всесвіту прискорюється
Життя
За останні 40 років музика стала гіршою
Життя
Революційна технологія, що може допомогти повернути час назад
Життя
Науковці визначили, як відеоігри шкодять здоров'ю
Життя
У Німеччині почали тестувати роботів для майбутніх космічних місій
Життя