Created with Sketch.

США і німецька опозиція погрожують остаточно заблокувати «Північний потік-2»

22.01.2022, 13:54
Фото: Facebook

Путінський газогін по дну Балтійського моря не запрацює, якщо Кремль піде у наступ на Україну. Відтак влада РФ мусить відступити.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що "Північний потік-2 — це важіль впливу на РФ. Блінкен послідовно озвучує позицію США проти газопроводу.

Звісно, було б значно краще, якби ми побачили не слова, а санкції Сенату проти PФ. Це стало б реальним кроком, щоб не допустити ще нахабнішу ескалацію від Кремля.

Цікаві новини і з Німеччини. Там голова фракції Європейської народної партії та соратник Анґели Меркель в Європарламенті Манфред Вебер заявив під час сесії запитань до Емманюеля Макрона, що «газогін "Nord Stream 2" має бути зупинено у випадку військової ескалації».

Колишній міністр закордонних справ Німеччини та Ексголова владної німецької Соціал-демократичної партії Зіґмар Ґабріель різко відреагував на заяву канцлера та свого однопартійця Олафа Шольца. Він заперечив його слова, що "Північний потік-2" — це лише економічний проєкт, і підтвердив тезу, що він завжди був політичним, а також додав, що "Північний потік-2" не має запрацювати, якщо РФ атакуватиме Україну.

У двох найбільших партіях Німеччини, які були ініціаторами будівництва газогону, фактично більше немає єдності в питанні майбутнього "Nord Stream 2". Це – шанс для України заручитися підтримкою німецьких колег. 

Укотре наголосимо, що "Північний потік-2" — геополітична зброя Путіна. І так, це аж ніяк не комерційний проєкт "незалежного" напозір "Газпрому".

Відтак запустити цей трубопровід — не означає розв'язати кризу постачання, яку сама ж Росія навмисно поглибила. Але його запуск підірве енергетичну незалежність всього ЄС, порушить засадничі принципи солідарності та конкурентності.

Власне відсутність консенсусу серед наших партнерів, порушення монопольного законодавства та нехтування міжнародною безпекою — не можна толерувати через економічний інтерес декількох країн. Особливо, коли цим допоможеш державі, що вважає цінності вільного демократичного світу ворожими й тримається за свої "скрєпи".

Хороша новина в тому, що ще декілька місяців тому "Нафтогаз" і Оператор ГТС України були залучені до сертифікації російського трубопроводу. А тепер повідомляють, що Україну залучать і до процесу сертифікації Єврокомісією.

Ми маємо використовувати кожну можливість донести свою позицію. Ми маємо аргументовано доводити, що "Північний потік-2" — зло континентального масштабу, що дозволить Кремлю викручувати руки всьому цивілізованому світу, а не просто погрожувати "встать с колєн" і "можем повторіть".

Безпрецедентна енергетична криза, ситуація на кордонах Польщі та країн Балтії, стягування військ РФ все ближче до України — це прямий наслідок того, що із Москвою не були достатньо жорсткими. На жаль, в останні роки ми не доклали максимум зусиль, щоб довести Заходу — новому трубопроводу необхідно протидіяти всім разом.

Згадаймо, як Володимир Зеленський коментував звільнення очільника "Нафтогазу" — через "лобістські витрати", тобто через лобізм інтересів України. Цікаво чи готовий Зеленський заявити те саме зараз?

Ми в складній ситуації, а отже маємо консолідувати всі сили перед загрозою нашому виживанню. Ми не мусимо стріляти собі в ногу і давати підстави нашим партнерам сумніватися, що ми надійна сторона, якій можна довіряти.

Внутрішні скандали, відсутність прогресу в боротьбі з корупцією та вибіркове, контрольоване правосуддя — аж ніяк не грають на нашу користь. Це якраз наслідування гірших практик "з-за пopєбpiка", — країни, з якою ми боремося з усіх сил.

Читайте також
У Шотландії розмістять 3 найбільші акумуляторні системи зберігання енергії в Європі
Світ
Молдова запропонувала окупованому Придністров'ю допомогу із закупівлею газу
Світ
Добудова Хмельницької АЕС - піраміда Галущенка
Опінії
В Україні потрібно створити енергетичну прокуратуру
Опінії
Литва демонтує лінії електропередач у напрямку до рф та Білорусі
Політика
День бабака Кудрицького
Опінії