У Вашинґтоні готуються запровадити санкції проти танкерів, які возять «чорне золото» із РФ. Це — останній «подарунок» від Джозефа Байдена.
Такі відомості з капітолійських пагорбів на берегах річки Потомак оприлюднило видання Reuters. У Білому домі наголосили, що спершу зосередяться на доходах, які отримує ресурсна федерація московії від продажу нафти.
Адміністрація президента Байдена прагне зміцнити підтримку України до вступу на посаду обраного голови американської держави Дональда Трампа 20 січня. Вживатимуть заходів безпосередньо щодо танкерів, які транспортують «чорне золото», незаконно добуте на землях корінних народів Сибіру і Заполяр'я.
Наголосимо, що РФ навмисно й системно використовує сумнозвісний тіньовий флот зі старих, списаних суден, щоб обійти обмеження граничної ціни продажу нафти у $60 за 1 барель. Багато з цих кораблів небезпечні й схильні до витоку нафти, про що заявляють експерти із судноплавства.
На тепер РФ перенаправила свої продажі нафти до КНР та Індії (ця азійська країна найбільший імпортер — прим. ред.), які охоче купують чорне золото, що зазвичай продається зі знижкою стосовно спільного ринку, навіть якщо продається вище за граничну ціну. У Білому домі попередили, що «це буде зовсім інший великий санкційний пакет».
За словами джерел в адміністрації Байдена, санкції, швидше за все, включатимуть заходи проти людей, залучених у мережі, які торгують нафтою вище за граничну ціну. Минулого місяця міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що Вашинґтон розглядає можливість запровадження подальших санкцій проти танкерів і не відкидають обмежень щодо китайських банків, оскільки прагнуть скоротити доходи РФ.
Водночас галузеві аналітики прогнозують, що після повернення Трампа в Овальний кабінет будуть відкриті нафтові крани у США. Мета 47-го президента очевидна — залити заокеанським рідким «чорним золотом» європейський ринок, підсадивши на свою ресурсну голку, як це колись зробила Москва.
Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, що Індія допомагає росії набивати державний бюджет грошвою. Ворожа воєнна машина працює як швейцарський годинник і для цього є безліч підстав.