Офісу президента варто прислухатися порад Білого дому. Адже часу збігає все більше, а лояльності залишається все менше.
Поки усі шокуються від Мецгер-скандалу, все ж підмічу що практично ніхто не розгледів довгострокових проблем для Банкової пов'язаних із "Pandora Papers. Точніше не змогли правильно окреслити чому сáме ці штуки створюють проблему.
За останні кілька днів було багато тлумачень наслідків оприлюднення матеріалів "Pandora Papers". Я можу підтримати навіть думку властиву ломам Банкової про те, що ці дані не спричинять якогось відчутного обвалу рейтингів Зеленського, бо це насправді так.
Виборці бувають аж надто товстошкірі аби вдаватися у такі досить складні нюанси як офшори та розглядати це як причину для втрати довіри їх політиком. Погоджуся і з тими, хто вважає що ці матеріали не призведуть до жодного розслідування від компетентних органів в Україні – це теж правда.
$40 млн доларів США на офшорних рахунках компаній Зеленського ("Green family LTD" і т.д.), на думку розслідувачів OCCRP, із великою долею вірогідності проходять від Ігоря Коломойського, нібито як оплата послуг. І в такому разі це гроші вкладників "ПриватБанку", незаконно виведених Коломойським у складі $5,5 млрд.
Ці ж гроші олігарх із Дніпра успішно розпихав по "комірках" у США і Великій Британії. Пізніше власне цю суму довелося компенсувати коштом українських платників податків.
Тобто, Зеленський фактично вимазаний грішми Ігор Валерійовича, які той вкрав у вкладників власного банку. І проблема, знову-таки, не в моралі та не в тому щó як він, негідник такий-сякий міг приймати гроші не бувши впевненим звідки вони походять.
Проблема у тому, що у США вже давно стомилися чекати розслідувань по Коломойському, хоч якоїсь участі влади у вирішенні вузла зі справами "ПриватБанку". Ніхто не буде копати там, же можна вийти на президента.
І американські партнери для себе вже зробили всі остаточні зарубки щодо того чи вдасться перетягнути Зеленського на свій бік у конфлікті з Ігор Валерійовичем. Підстав очікувати, що ця довіра звідкись впаде раптово немає.
Зараз в Україні, до речі, працює віртуальна місія МВФ, яка приймає рішення про те, чи давати нам транш найближчим часом. Як ви думаєте, чи дадуть цій команді хоч щось?
Особливо, після скандальної відставки Смолія, якому дуже-дуже допомогли "відставитися". Після того як не без інтересу Коломойського очільник Національного банку Кирило Шевченко розформував управління з питань "ПриватБанку"?
Після того, як виявилося що працівник МЗС України взяв участь у підставі в інтересах Суркіса по одній зі справ пов'язаних із "ПриватБанком" у Лондоні? Отож часу збігає все більше, а лояльності залишається все менше.
Консолідація влади, яку замислили на Банковій і почали реалізовувати з відставкою Разумкова та кампанією проти Кличка, зовсім не є гарантією того, що їм вдасться реалізувати усе задумане. Але сáме консолідована влада буде джерелом відчуття безкарності та розрахунку по усім векселям, в тому числі й із Коломойським; адже ніхто вже не зможе цьому завадити.
Є і хороші новини. Люди, які мають це реалізовувати не тягнуть завдання складніші за збирання пазлів з чотирьох елементів!