Його підозрюють в шпигунстві для ФСБ.
Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід для посадовця закритого підрозділу НАБУ «Д-2» Віктора Гусарова, якого запідозрили у шпигунстві на користь ФСБ рф.
21 липня правоохоронці затримали працівника закритого підрозділу НАБУ «Д-2», якого підозрюють у шпигунстві для ФСБ. Його ім’я не розкривали, однак «Українська правда», покликаючись на джерела, писала, що йдеться саме про Віктора Гусарова.
За даними слідства, його куратором виявився заступник керівника охорони експрезидента Віктора Януковича Дмитро Іванцов, який у лютому 2014 року допомагав тому втекти до росії. Сам Іванцов залишився в Криму, де його завербувала ФСБ.
Гусаров, як повідомляли в СБУ, нібито щонайменше 60 разів передавав інформацію з обмеженим доступом колишньому заступникові керівника охорони Януковича.
Крім цього, слідчі вважають, що він збирав для ФСБ інформацію про українських силовиків та інших громадян у закритих базах даних правоохоронних органів України. Проти цих людей росіяни, мовляв, планували теракти й спеціальні інформаційні операції.
Йому повідомили про підозру за статтями про державну зраду (ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України) та несанкціоновані дії з інформацією (ч. 3 ст. 362 ККУ). Йому загрожує позбавлення волі на строк до 15 років.
Що відбувається в НАБУ?
21 липня в працівників Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури відбувалися обшуки — станом на ранок повідомлялося про щонайменше 70 обшуків.
Служба безпеки України та Офіс генпрокурора заявили про викриття російського впливу на НАБУ. Окремим працівникам Бюро інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з рф, корупційні дії в інтересах олігархів тощо.
Так, одного з керівників міжрегіональних управлінь детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова затримали за підозрою в пособництві росії. Також у Києві затримали співробітника Центрального апарату НАБУ, який працює в найелітнішому закритому підрозділі «Д-2». Йому закидають шпигунство для російської спецслужби.
Причетним також називають чинного народного депутата від нині забороненої партії ОПЗЖ Федора Христенка, що переховується за кордоном. За даними слідства, він був топовим агентом ФСБ рф і відповідав за посилення російського впливу на НАБУ.
Паралельно трьом працівникам НАБУ вручили підозри щодо ДТП. Бюро заявило, що аварії є різними інцидентами й відбувалися роки тому.
У НАБУ заявили, що ці слідчі дії проводили без судових ухвал. Паралельно СБУ вирішила провести позапланову перевірку стану охорони державної таємниці. Причому перевірку організували в період, коли керівництво НАБУ і САП перебуває в офіційному закордонному відрядженні. А до всього цього ще й відбувається планова перевірка Держспецзв’язку, що охоплює технічну інфраструктуру НАБУ.
У САП стверджують, що працівники СБУ прийшли з перевіркою без офіційного попередження, як передбачає закон. А також отримали доступ до інформації про всі негласні та оперативні заходи та спецоперації, які проводять НАБУ та САП.
У СБУ це відкидають. Кажуть: такого доступу не отримували, а заяви про можливе розкриття негласних слідчих дій є «безпідставними й маніпулятивними».
Також у СБУ вказують, що можуть проводити невідкладні слідчі дії без ухвали суду «у випадках, коли отримання таких ухвал може спричинити витік інформації та, зокрема, зашкодити проведенню спецоперацій у межах розслідувань щодо співпраці з країною-агресором».