Created with Sketch.

Таємниця мавзолею закоханих Теруеля

21.06.2024, 21:34

Провінційне містечко на півдні Араґону щороку приваблює тисячі іноземців. Заїжджі туристи прагнуть доторкнутися до унікальної пам'ятки.

Мова про мавзолей закоханих у Теруелі (El Mausoleo de los Amantes de Teruel), що зберігає символічну історію двох місцевих жителів доби Середньовіччя. Він знаходиться у спеціально зведеній споруді поряд із храмом святого апостола Петра на однойменній площі.

Згідно із легендою, яка, ймовірно, сталася 1217 року, Дієґо та Ізабель були нащадками знатних і впливових родин. Відносини двох молодих арагонців, схоже, не переконали її сім'ю, оскільки парубок не був первістком і, отже, не мав жодного цінного майна за посаг.

З цієї причини Дієґо попросив дати йому час довжиною у 5 п'ять років, щоби розбагатіти й нарешті мати можливість попросити руки своєї коханої Ізабель. Його прохання було задоволене, і молодик вирушив у пошуках обіцяного щастя... на бойовище!

Проте, коли він повернувся до Теруеля, 5-річний термін уже минув, а Ізабель, пригноблена батьком, вийшла заміж за іншого впливово дворянина. У день весілля Дієґо зумів зустрітися зі своєю коханою у неї вдома і попросив поцілувати, але вона відразу відмовила.

Спустошений її запереченням, він падає мертво біля ніг. Наступного дня у соборі Сан-Педро-де-Теруель проходить похорон Дієґо і скорботна Ізабель підходить до тіла коханого – вона тягнеться до його обличчя, щоби поцілувати, бо визнала помилку, відмовивши, коли він був живий.

Як тільки їхні вуста торкаються один одного, Ізабель раптово глибоко зітхає, падає на тіло, вмираючи; ніхто не дізнався, що ж стало причиною її відходу у засвіти. Вони обоє були поховані у храмі святого апостола Петра, але у XX сторіччі їхні мумії були ексгумовані та поміщені у нові гробниці, створені скульптором Хуаном де Авалосом.

Мавзолейний комплекс створений із мармуру і прикрашений щитами-гербовниками родини Дієґо де Марсилла й Ізабель де ла Сеґура. Але найпривабливішою частиною є самі скульптури — повіки закоханих прикрашені витонченим різьбленням; молодик простягає руку, тягнучись до своєї, так і не торкнувшись через релігійне благочестя.

Тим часом медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла, як остання правителька давнього Єґипту мала дуже багато улесливих епітетів. Спокусниця, «єґипетська блудниця» та «александрійська куртизанка»...

Читайте також
Немає Щастя без Честі, а Честі немає без Свастi!
Опінії
Алатир: таємниця козацької зірки
Історія
Духовна вертикаль і матеріальна горизонталь у сонячному колі
Історія
Корона як відзнака
Мистецтво
Сіоністи привласнили «зірку Давида» — професор Генрі Абрамсон
Культура
Найвідоміші фрази, які вирвали із контексту
Мистецтво