Created with Sketch.

Турецькі археологи відкопали грецькі артефакти віком понад 3500 років

08 вересня, 16:21
Фото: Anadolu Ajansı

Експедиційна команда здивувала наукову спільноту. Дослідники виявили унікальні знахідки на місці колишнього античного поселення Троя.

Відповідні кадри із розкопів на крайньому заході півострова Мала Азія виклало провідне турецьке видання Anadolu Ajansı. Зазначається, що легендарне місто, оспіване давньогрецьким поетом Гомером, до тепер зберігає безліч пам'яток минувшини у землі.

У межах колишньої Трої, розташованого у районі Тевфікіє, археологи віднайшли наконечник стріли, кістяк, а також інструмент для проколювання тканин і шкіри віком 3500 років. Тепер артефакти вивчають у лабораторних умовах у Стамбулі.

«Всі наші знахідки походять з одного культурного шару, вони взаємопов'язані, бо сягають пізньої бронзової доби. Поки точно сказати, яке плем'я їх зробило не можемо, але швидше за все використовували, прикріплюючи до знарядь для мисливства ігор і війни. Це не звичайні артефакти, які не можна знайти скрізь», — прокоментував ситуацію керівник експедиції професор Рюстем Аслан.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, як у розграбованому кургані поблизу Котельви виявили давнього воїна. Співробітники Історико-культурного заповідника «Більськ» припускають — чоловік міг походити з авторитетного скифського роду.

Читайте також
Українські дослідники виявили перші портрети засновників Києва
Історія
День української писемності на честь першопросвітника Нестора
Історія
Француз натрапив на язичницьке поховання у підвалі свого будинку
Світ
Воїни ЗСУ врятували скульптуру у прифронтовому селі на Донеччині
Історія
Раніше невідому 12-хвилинну композицію Моцарта виявили у Ляйпциґу
Мистецтво
Черняхівська культура — між ґотами й Римом
Історія