У розграбованому кургані поблизу Котельви виявили давнього воїна

ПОЛТАВА
28.08.2024, 21:41
У розграбованому кургані поблизу Котельви виявили давнього воїна
Фото: Facebook

Починаючи із відкриття Більське городище приваблює як науковців, так і ласих до наживи копачів. Днями археологи натрапили на поховання.

Відповідними кадрами із розкопів поділилася депутатка Полтавської обласної ради, заступниця міського голови міста Кременчука пані Ольга Усанова. З'ясувалося, що цьогоріч дослідники вивчають один розграбованих курганів, в якому 2600 років поховали знатного воїна.

Співробітники Історико-культурного заповідника «Більськ» припускають, що чоловік міг походити з авторитетного скифського роду. На доказ цієї версії слугують знайдені у могилі безліч наконечників стріл, бронзові речі та навіть золота бляшка, якою прикрашали одяг або обладунки.

«Віднедавна археологи почали проводити ДНК-аналізи решток із поховання і вони часом дають дивовижні результати. Наприклад, на території Більського городища в одному з курганів був похований батько, а його сини-близнюки знайшли останній спочинок в різних курганах біля Перещепиного на Січеславщині.

ДНК-дослідження також підтверджують, що населення Більського городища — давнього поселення Гелон — було багатоетнічним. Тут у нас жили люди із різних племен, які різнилися звичаями й традиціями. Раніше археологи підтверджували це матеріальними знахідками, а тепер мають ще й доказ на рівні ДНК людських решток», — заявила Ольга Усанова.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, як школярі Козельщини відвідали з екскурсією стародавній Гелон. Поселення скифської доби досі зберігає безліч таємниць минувшини, про які розповідають археологи й краєзнавці.

У розграбованому кургані поблизу Котельви виявили давнього воїна_1
У розграбованому кургані поблизу Котельви виявили давнього воїна_3
У розграбованому кургані поблизу Котельви виявили давнього воїна_5
У розграбованому кургані поблизу Котельви виявили давнього воїна_7
У розграбованому кургані поблизу Котельви виявили давнього воїна_9
Читайте також:
Війна
Українські піхотинці, дронарі, артилеристи не лише вогнем злагоджено випалюють ворога. Їм вдається брати у полон московитську десантуру.
19 лютого, 20:32
Війна
Протидія московитським загарбникам — єдина надія для жителів тимчасово окупованих теренів України на визволення. Віра у це не згасна.
04 лютого, 06:02
Мистецтво
Галерея образотворчого мистецтва Краєзнавчого музею імені Гната Стеллецького запрошує на виставку живопису. Показують картини зимової казки.
02 лютого, 09:23
Війна
Завдяки розробкам вітчизняним інженерів захисники України вправно і влучно б'ють ворогів. Кількість російських загарбників зменшується.
27 січня, 19:21
Історія
На наших очах зникають давні знаки та пам'ятки часів Гетьманщини. Ситуація катастрофічна, однак виправити її можна спільними зусиллями.
26 січня, 14:03
Війна
До окупантів — рукою сягнути, вони ж майже 3 роки тому отаборилися у Василівці. Ця тривожна близькість руйнує життя сотень українців.
20 січня, 14:52