Created with Sketch.

Туркменський політв'язень висунув свою кандидатуру на президентські вибори

17.02.2022, 06:51

За владу у найзакритішій середньоазійській країні вирішив поборотися колишній бранець режиму Сапармурата Ніязова Ґельди Кярізов.

Відповідне звернення опозиційного політика, громадського діяча, а нині вимушеного емігранта до земляків оприлюднили на платформі YouTube, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Експолітв'язень збирається балотуватися на найвищу державну посаду у Туркменістані та позмагатися з Сердаром Бердимугамедовим за президентське крісло.

За словами Кярізова, його рішення є свідомо виваженим кроком задля недопущення можливого створення деспотичної монархії спадкового типу з центром в Ашґабаті.

«Фактично, Бердимугамедови вже не одне покоління керують державою, кожен має свій палац і свій президентський літак "Боїнг" для перельотів. Тобто, вони повністю розпоряджаються нашою державою. Ми все це бачимо, але, на жаль, більша частина населення просто не вірить своїм очам. Все, що відбувається, не вкладається ні у свідомості, ні в серці. Тому я звертаюся до земляків: шановні виборці, як кандидат на посаду президента, закликаю вас згуртуватися, щоби перемогти тиранію разом», – йдеться у відеозаяві туркменського політв'язня.

Варто зауважити, що Ґельди Кярізов – відомий у Середній Азії коняр, який активно займався збереженням ахалтекінської породи коней; у 1995-2001 роках навіть очолював спеціально створене для цього міністерство.

Проте влітку 2002 році режим "туркменбаші"-Ніязова засудив його на 6 років у справі про зловживання посадовими повноваженнями та контрабанду кобили, яку, на думку туркменських опозиціонерів і правозахисників, було сфабриковано.

У 2007 році новий президент Туркменістану Ґурбанґули Бердимугамедов помилував Кярізова: його випустили на волю, але заборонили виїжджати за межі батьківщини; станом на сьогодні політв'язень із родиною мешкає у Москві.

Своєю чергою, як раніше інформував "Останній Бастіон", комуністичний Китай – головний бенефіціар новочасного туркменського монархізму.

Читайте також
Корейська зброярня виснаженої ресурсної федерації
Опінії
Хижий вишкір дволикої московії
Війна
Проблема тиску на неугодних стосується не тільки преси.
Опінії
Блазня геть
Полтава
Тотальний відеонагляд
Політика
Чорне дзеркало - це про нас
Опінії