Created with Sketch.

У Фінляндії поставлять оперу про найкривавішу битву Зимової війни

28.11.2020, 19:53
Фото: YLE

Історія одного з переломних боїв совєцько-фінляндської війни 1939-1940 років стане музично-драматичним твором.

Маються на увазі трагічні події на Раатській дорозі неподалік містечка Суомуссалмі, де на початку січня 1940 року у нерівному бою зійшлися дві армії – СССР і Фінляндії.

Про це у прямому ефірі телеканалу "Yle TV1" заявили ініціатори створення опери на воєнну тематику: композитор Ульяс-Войтто Пулккіс, письменник Пану Раяла і продюсер Юркі Анттіла.

Головна мета твору полягає у показі жорстокості війни та її наслідків для всіх учасників через сценічне мистецтво.

«Спершу ми відвідаємо безпосереднє місце побоїща. Ульяс і Пану мають перейнятися одночасно духом незламності та стражданнями тих, хто прийшов завоювати нашу землю. Адже перемога Фінляндії в битві на Раатській дорозі запобігла планам Совєцького Союзу відрізати південну частину країни від північної, щоби надалі повністю поглинути її», – прокоментував ситуацію продюсер Юркі Анттіла.

Публічна прем'єра запланована на середину 2022 року; вона повинна відбутися у літньому театрі Суомуссалмі, куди завітають ще живі ветерани Зимової війни та урядовці Фінляндії.

Крім того, ініціатори подібної культурно-мистецької події певні, що вона сприятиме відновленню туризму у регіоні, особливо на тлі подолання наслідків пандемії коронавірусу.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадає читачам, що цьогоріч навесні композитор Ульяс-Войтто Пулккіс вже взявся за створення опери, присвяченої аварії на Чорнобильській АЕС.

Військова здобич Фінляндії поряд із замерзлими на смерть українцями-червоноармійцями на Раатській дорозі (січень 1940 року)
Читайте також
Чин незламних: річниця створення Дивізії «Галичина» і роковини операції «Вісла»
Історія
Японська кров Амуру: роковини червоного терору на Далекому Сході
Історія
Спадок каґана Кубрата на полтавській землі
Історія
Пам'яті Геннадія Москаля
Опінії
Карпатська Україна: до річниці появи «одноденної держави»
Історія
Археологічні розвідки Тараса Шевченка на Полтавщині
Історія