Офіційна вітчизняна історична наука існує у спотвореній парадигмі, бо більшість дослідників вірить джерелам, залишених московитами.
Відповідно і навчальні програми у школах та університетах підлаштовуються під цей штучно насаджений стандарт, ігноруючи важливі документи з фондів європейських архівів.
Яскравий тому приклад – віднайдений у Відділі рукописів Польської Академії наук ярлик кримського хана до короля Речі Посполитої, що днями оприлюднив доктор історичних наук Тарас Чухліб у Facebook.
За його словами, оригінальний документ до тепер перебуває у місті Курнік і поки не зацікавив українських дослідників.
«У 1461 році згідно з Ярликом кримського хана Хаджи Ґерая польському королеві та великому литовському князеві Казимиру IV Яґеллончику було затверджено існування "Руського панства", тобто – "Руської держави". Саме так було написано у документі, який є польським перекладом ханського ярлика, або ж "докончання". На жаль, сьогодні більшість українських, польських та литовських істориків невірно трактують історію державності Русі-України XV століття. Фактично, тоді існувала Руська держава, яка складалася з Волинського, Київського та Чернігівського князівств», – прокоментував знахідку Тарас Чухліб.
Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", русини стали іменуватися українцями за доби гетьмана Богдана Хмельницького.