Русини стали українцями за доби Хмельниччини, – доктор наук Тарас Чухліб

ІСТОРІЯ
18.12.2021, 11:26
Русини стали українцями за доби Хмельниччини, – доктор наук Тарас Чухліб
Фото: АрміяInform

На 30-му році відновленої державної самостійності Україна мусить нарешті відкинути всі імперські міфи про себе, створені чужинцями.

Зокрема це стосується точного визначення часу писемної появи назви "українці" замість "руські" та "русини", переконаний доктор історичних наук Тарас Чухліб.

Як стверджує вітчизняний дослідник, власний етнонім ми почали змінювати під тиском зовнішніх обставин ще за доби національно-визвольних змагань під проводом гетьмана Богдана Хмельницького, а саме у 1650-х роках.

«Наприклад, у посланні написаному волинським шляхтичем Ляхосестрицьким на ім'я генерального писаря Війська Запорозького Івана Виговського у серпні 1657 року (цікаво, що даний лист зачитувався полковником Павлом Тетерею на переговорах у Москві) неодноразово вживалося слово "Україна", а також "українці" вже як ідентифікаційний етнополітичний номен. Очевидно, що саме тут чи вперше від часів гетьманування Петра Сагайдачного слово "українці" вживається одночасно як політонім та етнонім для маркування жителів козацької України», – зазначає доктор наук Тарас Чухліб.

Дослідник додає, що тезу про нібито появу самоназви "українці" у ХІХ столітті нам насадили штучно ручні історіографи з Москви та Санкт-Петербурга, аби привласнити спадщину нашого народу і викреслити з пам'яті його багатовікові традиції.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що на Полтавщині планують спорудити пам'ятник соратнику гетьмана Юрія Хмельницького.

Уривок із послання волинським шляхтичем Ляхосестрицьким на ім'я Івана Виговського
Уривок із послання шляхтича Ляхосестрицького, на ім'я Івана Виговського
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Деякі спільноти існують у світі лише задля того, щоби паразитувати користуючись з інших. Українці ж навпаки завжди діють безкорисливо.
28 березня, 06:01
Полтава
Консервовані овочі, одяг, засоби гігієни, кондитерські вироби, м'ясні й молочні продукти, кавомашин і не тільки. Все це отримали фронтовики.
27 березня, 19:24
Полтава
Місто потрібно глибинним полтавцям. «Зеленим ямщикам-денщикам» ніколи цього не зрозуміти, їм байдужі люди та історія.
21 березня, 14:56
Війна
Спільна біда єднає націю. Цей доконаний факт відчула на собі ледь не кожна українська родина, що зазнала московитської агресії.
09 березня, 09:27
Опінії
Хай мовчать Америки й росії!.. Нам своє робить, адже лиш українське військо вирішить долю цієї війни, а ще — Віра і Воля нації.
06 березня, 20:33
Полтава
Захист, що береже у собі тепло рук жінок Полтавського краю. Орантою постали перед воїнами згуртовані мешканки Нехворощі та Соколової Балки.
24 лютого, 13:47