Забруднювачі екосистем в Україні всюди однакові. Проте належне покарання за скоєне кожен із них отримує різне залежно від регіону.
Красномовним доказом слугують результати досудового розслідування Чигиринського відділу Черкаської окружної прокуратури передає медіаагенція «Останній Бастіон». Розпочато провадження за частиною 1 статті 239 Кримінального кодексу України.
Станом на тепер до слуг вітчизняної Феміди скеровано обвинувальний акт відносно представника одного із підприємств області за забруднення земель сільськогосподарського призначення та лісового фонду. Вказані дії створили небезпеку для довкілля.
«Правоохоронні органи встановили, що керівником дільниці одного із підприємств Чигиринщини, яке спеціалізується на тваринництві, всупереч нормативам і правилам утилізації відходів, здійснено незаконний злив. Відбулося забруднення земельних ділянок речовинами й відходами, шкідливими для здоров'я людей.
Зокрема, амоній, фосфор та хлорид потрапили у ґрунт на площі понад 22 га. Протиправні дії зловмисника завдали шкоди довкіллю, загальна сума якої становить 543 092,33 грн; на цю мить усі збитки відшкодовано у повному обсязі», — заявили у прокуратурі.
Не варто забувати, що у Полтаві не перший рік відбуваються цілком подібні явища, коли спритні на руку ділки плюндрують не лише земельні угіддя чи ґрунтові води, а й річки, ставки та озера. Днями якісь злочинці вилили нечистоти посеред міського дендропарку.
Прикметно, що забруднення водойм в екосистемі обласного центру триває і по нині, бо ніхто із представників влади не спромігся навіть навідатися до заповідної зони. На звернення місцевих мешканців Національна поліція, Державна екологічна інспекція та «Полтававодоканалу» також поки ніяк не відреагували.
Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», уряд Німеччини збільшує підтримку України для розвитку кліматичної політики. Берлін готовий допомогти Києву із будівництвом реабілітаційних центрів для тварин, які постраждали від війни.