Created with Sketch.

У розграбованому кургані поблизу Котельви виявили давнього воїна

28.08.2024, 21:41
Фото: Facebook

Починаючи із відкриття Більське городище приваблює як науковців, так і ласих до наживи копачів. Днями археологи натрапили на поховання.

Відповідними кадрами із розкопів поділилася депутатка Полтавської обласної ради, заступниця міського голови міста Кременчука пані Ольга Усанова. З'ясувалося, що цьогоріч дослідники вивчають один розграбованих курганів, в якому 2600 років поховали знатного воїна.

Співробітники Історико-культурного заповідника «Більськ» припускають, що чоловік міг походити з авторитетного скифського роду. На доказ цієї версії слугують знайдені у могилі безліч наконечників стріл, бронзові речі та навіть золота бляшка, якою прикрашали одяг або обладунки.

«Віднедавна археологи почали проводити ДНК-аналізи решток із поховання і вони часом дають дивовижні результати. Наприклад, на території Більського городища в одному з курганів був похований батько, а його сини-близнюки знайшли останній спочинок в різних курганах біля Перещепиного на Січеславщині.

ДНК-дослідження також підтверджують, що населення Більського городища — давнього поселення Гелон — було багатоетнічним. Тут у нас жили люди із різних племен, які різнилися звичаями й традиціями. Раніше археологи підтверджували це матеріальними знахідками, а тепер мають ще й доказ на рівні ДНК людських решток», — заявила Ольга Усанова.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, як школярі Козельщини відвідали з екскурсією стародавній Гелон. Поселення скифської доби досі зберігає безліч таємниць минувшини, про які розповідають археологи й краєзнавці.

Читайте також
Новітнє Воїнство Запорозьке із лав 65-ї ОМБр стримує орду у південних степах
Війна
Лицарі 28-ї ОМБр ЗСУ міцно тримають засніжені руїни Торецька
Війна
Визначено 5 найкращих хмарочосів 2024 року
Життя
Окупанти обстрілюють Україну китайськими снарядами
Війна
У Мачухах відкрили Алею Слави Героїв
Полтава
Воїни Окремої президентської бригади показали полювання на «Шахеди»
Війна