У БПЛА «Ланцет» використовують продукцію американського виробництва процесорів Nvidia та виробника електронних плат Hitech Global.
Виробник російських дронів-камікадзе «Ланцет», які активно використовуються російською армією у війні проти України, продовжує імпортувати західні комплектуючі, зокрема американського виробництва. Мережа постачальників компанії може бути використана для обходу санкцій.
Про це йдеться у розслідуванні російського проєкту «Важные истории».
Повідомляється, що безпілотники «Ланцет» виробляє Zala Aero Group, контрольним власником компанії з часткою 50,85 відсотків є російський бізнесмен Олександр Захаров. Решта активу компанії належить концерну «Калашніков».
У бізнесі також беруть участь син та дочка Захарова – Микита та Марія, які є найбільшими постачальниками виробника дронів.
З документів, вивчених виданням «Важные истории», випливає, що виробник «Ланцетів» закуповує електроніку в Узбекистані та Китаї.
Один із постачальників компанії повідомляє, що у нього «налагоджені поставки від кількох десятків європейських та азійських виробників».
Юридична особа компанії, ТОВ «ЦСТ», лише у 2022-2023 роках продала своїх безпілотників військовим рф на 5,3 млрд рублів. При цьому компанія не внесена до списків санкцій США та Євросоюзу. Сам Олександр Захаров також не є під санкціями, а на ЦСТ санкції наклали лише Україна, Австралія та Великобританія.
Дрони «Ланцет» армія рф використовує для ураження техніки української армії, у тому числі радарів ППО, бронетехніки тощо.
Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Британські університети допомагали Ірану в розробці БПЛА.
Науковці з університетів Великої Британії могли допомогти Ірану розробити технології, які можна використати у створенні безпілотників.
Про це йдеться у розслідуванні The Jewish Chronicle.
Депутати британського парламенту вже відреагували на це розслідування. Також з цього приводу висловився і представник уряду.
Основні дослідження провели учені з Кембриджського університету, Імперського коледжу Лондона, університету Глазго, Кренфілдського та Нортумбрійського університетів.
В одному з проєктів британські дослідники працювали над вдосконаленням двигунів безпілотників для збільшення висоти, швидкості та дальності польоту.
Дослідження стосувалися модернізації легких двотактних двигунів, що використовуються у БПЛА. Зокрема, вивчалися переваги встановлення нових систем вприскування палива в такі двигуни.
У статті також йдеться про те, що фахівці британських університетів разом з іранськими колегами випробовували нові системи управління реактивними двигунами, щоб збільшити їх «маневреність і час відгуку».