Created with Sketch.

У жодному разі не лікуйте тривогу алкоголем!

05.10.2022, 20:56

Дуже часто можна почути про те, що людина вживає алкоголь задля зменшення рівня тривожності, особливо у надзвичайних ситуаціях.

Насправді алкоголь є наркотиком, а також патологічним адаптогеном. Тобто, він дає ілюзію переміщення людини до якогось уявного світу.

Алкоголь змінює свідомість людини й у цей час сп'яніння людина може не відчувати тривогу. До речі, це не тільки алкоголь, такі ж властивості мають інші психоактивні речовини.

Поте після того, як сп'яніння завершується, і людина повертається до реального світу, рівень тривоги збільшується в рази. Тобто, не можна ані лікувати, ані профілактувати тривогу і тривожні розлади будь-якими психоактивними речовинами, призначеними собі самостійно.

Наразі дуже популярними є енергетики, тоніки, слабоалкогольні напої. Насправді навіть маленькі дози алкоголю вже дисбалансують нервову систему.

Якщо ж ми говоримо про енергетики, то кофеїн, з одного боку, стимулює, а з іншого боку – підсилює тривогу. Саме тому будь-які штучні зміни свого емоційного стану в підсумку будуть викликати підсилення тривоги, виникнення залежності й чимало проблем зі здоров'ям.

Автор – Юлія Ворман, фаховий психотерапевт

Читайте також
«Колективний ПТСР» в українців, або як здолати тривожність
Життя
Як правильно ставити перед собою цілі, щоб їх досягати?
Життя
Рік війни. Як уникнути повторної травматизації?
Життя
Як перемогти лінощі та чи потрібно це робити?
Життя
Правда і міфи про ПТСР
Життя
Як зберегти стосунки під час війни?
Життя