Дуже часто можна почути про те, що людина вживає алкоголь задля зменшення рівня тривожності, особливо у надзвичайних ситуаціях.
Насправді алкоголь є наркотиком, а також патологічним адаптогеном. Тобто, він дає ілюзію переміщення людини до якогось уявного світу.
Алкоголь змінює свідомість людини й у цей час сп'яніння людина може не відчувати тривогу. До речі, це не тільки алкоголь, такі ж властивості мають інші психоактивні речовини.
Поте після того, як сп'яніння завершується, і людина повертається до реального світу, рівень тривоги збільшується в рази. Тобто, не можна ані лікувати, ані профілактувати тривогу і тривожні розлади будь-якими психоактивними речовинами, призначеними собі самостійно.
Наразі дуже популярними є енергетики, тоніки, слабоалкогольні напої. Насправді навіть маленькі дози алкоголю вже дисбалансують нервову систему.
Якщо ж ми говоримо про енергетики, то кофеїн, з одного боку, стимулює, а з іншого боку – підсилює тривогу. Саме тому будь-які штучні зміни свого емоційного стану в підсумку будуть викликати підсилення тривоги, виникнення залежності й чимало проблем зі здоров'ям.
Автор – Юлія Ворман, фаховий психотерапевт