Аби не відбувалося довкола, завжди ставте перед собою цілі. Вони допоможуть концентрувати дії й енергію, знизять відчуття невизначеності.
Важливо знати: щоразу, як ми досягаємо цілі, мозок виробляє дофамін – так званий гормон щастя. Тому ми відчуваємо піднесення від своїх навіть найменших успіхів.
Тож ставити перед собою цілі та досягати їх – додаткове джерело радості, позитиву, щастя і любові до життя. А як зробити свої цілі досяжними й такими, що приносять радість?
- По-перше, переконайтеся, що ваші цілі конкретні й вимірювані, і ви можете відчути результат: «Більше спілкуватися з друзями», – це не конкретна ціль; «Зустрітися з друзями наприкінці тижня», – конкретний і вимірюваний план.
- По-друге, ціль має бути реалістичною, а для її виконання потрібні конкретні кроки: «Хочу на Місяць». Не варто плутати цілі і бажання, які потребують особливих умов. «Хочу стати астронавтом», – це конкретна ціль, яка передбачає план дій.
- По-третє, досягнення цілі має залежати від вас: «Зробити доньку успішною бізнесвумен». А що як у доньки зовсім інші плани? «Допомогти доньці збудувати кар'єру», – це коректна ціль, що потребує вашої участі.
Важливо розуміти, цілі мають відповідати вашим цінностям. Так, якщо ваші цінності – музика, мистецтво, творчість, – то ваша ціль, скажімо: навчитися грати на гітарі.
У кожної цілі має бути термін реалізації:
- Розбийте цілі на кроки.
- Визначте час на кожен крок.
- Запишіть плани в нотатник – він допоможе контролювати прогрес і триматися мети.
І пам'ятайте, саме цілі наповнюють наше життя сенсом.
Автор – Юлія Юссеф, фаховий психотерапевт