Created with Sketch.

УКАБ: найдорожча земля в Україні – на Київщині

09.08.2021, 13:41

Середня ціна за 1 гектар вітчизняної ріллі поки не надто висока; у липні вартість землі становила 26 тисяч гривень.

Про це йдеться у місячному звіті, підготовленого й оприлюдненого фахівцями Українського клубу аґрарного бізнесу (УКАБ), інформує аґенція "Останній Бастіон".

Cтверджується, що з огляду на коливання курсу валюти (долара США) та сезон жнив ринок землі в наразі дуже млявий, тому люди не поспішають продавати/купляти сільгоспугіддя.

Фактично, за минулий місяць в Україні леґально з рук у руки перейшло всього 5,32 тисячі гектарів на загальну суму 210 мільйонів гривень.

«Ми провели власний аналіз даних Держгеокадастру "Моніторинг земельних відносин", у результаті якого виокремили угоди щодо відчуження земель с/г призначення, площа яких менше за 1 га і ціна такого гектара сягає 700 тис. грн. Такі ділянки як правило знаходяться у Київський, Одеській та Львівській областях. Очевидно, що на таких земельних ділянках знаходяться елітні будинки або вони купуються для інвестування у будівництво, а не сільське господарство», – коментує ситуацію Елліна Юрченко, експерт із земельних питань УКАБ.

Вона також наводить перелік причин низької торгової активності після відкриття ринку землі: незначна пропозиція продажу і неготовність нотаріусів до посвідчення договорів купівлі/продажу угідь через неоднозначне тлумачення деяких положень чинного законодавства.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що найбільші площі паїв, за оцінкою експертів, знаходяться на території східних і південних областей України.

Читайте також
На Полтавщині розпочався сезон збору березового соку
Полтава
Аграріїв Кременчуцького району попередили про покарання за отруєння бджіл
Полтава
Бджоли гинуть із приголомшливою швидкістю, – науковці
Світ
Мешканці Шишацької громади зберігатимуть цьогорічний врожай у льохах
Полтава
Народні депутати запровадили новий податок на землю
Економіка
Обсяги виробництва української сільгосппродукції скоротилися, — Держстат
Економіка