Застосування засобів захисту рослин повинно здійснюватися згідно із переліком пестицидів і агрохімікатів дозволених законодавством.
Такі поради для аграріїв Полтавщини надав начальник Кременчуцького районного управління Держпродспоживслужби Володимир Барчук. За його словами, отруєння бджіл вказаними засобами може настати внаслідок недотримання суб'єктами господарювання встановлених регламентів і санітарних норм.
При виборі необхідно враховувати ступінь небезпеки для бджіл, який визначається з урахуванням їх класу небезпечності, класифікації за цільовим призначенням (інсектицид, фунгіцид, гербіцид, десикант тощо), препаративної форми й способу застосування. Заборонено обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.
«Для застосування дозволяються засоби захисту рослин, які пройшли державну реєстрацію. Ці препарати включені до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні згідно із Законом «Про пестициди та агрохімікати».
Збитки, завдані власникам пасік внаслідок порушення порядку застосування засобів захисту рослин оцінюються шляхом обстеження та фіксації випадків отруєння бджіл, на вимогу та за заявою власника пасіки до органів місцевого самоврядування, постійною Комісією із встановлення факту отруєння бджіл. Склад такої комісії затверджується рішенням органу місцевого самоврядування», — зазначив Володимир Барчук.
Своєю чергою, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», якщо людство втратить бджіл, – втратимо багато рослин. А це означає, що втратимо місця для проживання та врожаї; і це дуже тривожно.