Created with Sketch.

Україна отримує на 30% менше снарядів після початку війни Ізраїлю з Палестиною

21.11.2023, 13:25

Не виключено, що частину озброєння, яке призначалося Україні, перенаправлено до Ізраїлю.

Постачання артилерійських снарядів українським військам впали на 30% після початку війни на Близькому сході.

Про це каналу ABC News повідомив анонімний український чиновник.

155-мм артилерійські снаряди, можливо, є найважливішими боєприпасами для України в боротьбі з окупаційними військами московії, а частина американських запасів, що призначалися для України, були перенаправлені до Ізраїлю.

У матеріалі йдеться про те, що офіційні особи США за останні тижні кілька разів заявляли, що постачання боєприпасів Ізраїлю не вплине на війну в Україні.

«Але це вплинуло» — повідомив український чиновник, і додав, що поставки цих артилерійських снарядів становлять «близько 60-70% від загальних поставок України».

Водночас високопоставлений представник Міністерства оборони США заявив, що скорочення боєприпасів «не має абсолютно ніякого відношення до того, що відбувається в Секторі Гази».

Він пояснив, що президентські пакети повноважень щодо скорочення запасів «починають складатися за кілька тижнів до цього, тому немає ніякого зв'язку між тим, що відбувається в Секторі Гази, і тим, що відбувається в Україні».


На початку листопада конгресмени Майкл МакКол і Майк Роджерс спільно з сенаторами-однопартійцями Джеймс Ріш і Роджер Вікер звернулися до Білого дому.

Вони закликали американського президента Джозефа Байдена надіслати в Україну ракети більшого радіуса дії, ніж досі постачали нашим захисникам. Конгресмени та сенатори пояснюють, що Україна подала запит на ATACMS і продемонструвала здатність використовувати їх відповідально.

Читайте також
Президент Ердоган знову заговорив про закупівлю Туреччиною винищувачів F-35 та F-16
Світ
Білий дім готується поставити Україні більш потужні ракети ATACMS
Війна
З F-16 Україна отримає ракети дальністю ураження до 500 км — Сергій Наєв
Війна
Китай висміяв гіперзвукові «чудо-ракети» путіна
Війна
Московія купує балістичні ракети у Північної Кореї – WSJ
Війна
У США можуть утилізувати кількасот ракет M39 ATACMS
Новини