Попри те, що нині Київ нині нагадує пасинка Вашинґтона, постійно вимагаючи грошей і зброї, у нього власна унікальна, але забута традиція.
Йдеться про волелюбність і демократичність українського народу, повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на дослідження доктора історичних наук Тараса Чухліба.
Зі слів директора Науково-дослідного інституту козацтва Національної академії наук України, доба бездержавності вплинула на українців, які забули своє коріння, заховане у добі козацтва.
«Як відомо світовій науці вже у перших своїх вимогах до уряду Варшави від 17.VIII.1649 гетьман Богдан Хмельницький заявив королеві головний принцип ранньомодерної української демократії: "Щодо давніх прав і Вольностей наших, як раніше було, так і тепер, де б не знаходились наші козаки й хоч би їх було три, то два повинні слухати та судити одного; а також всі Вольності повинні бути збережені".
Звертаю увагу, що у такому випадку, українські гетьмани вимагали від протекторів-монархів захисту Прав та Вольностей, однією з найголовніших складових яких був демократичний принцип – "Де три людини, там двоє судять і слухають третього". Тобто, не якийсь король, цар чи президент США мав вирішувати за українців, а їхня більшість мала вирішувати, що робити меншості», – зауважив доктор наук, а нині ще й сержант Збройних Сил України Тарас Чухліб.
Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати, що унікальність і велика сила українського народу у глибокій закоріненості козацького міфу, і саме тому ми переможемо.