Created with Sketch.

Українська книга «не на часі», на Зе-телемарафон гроші важливіші

12.01.2023, 13:26
Фото: Facebook

Влада не економитиме на ТБ-пропаганді. А от вітчизняне книговидавництво пускає під ніж у час всенародного спротиву російським асиміляторам.

Заява Українського інституту книги, що закон про підтримку видавництв і книгарень виконуватися не буде, бо в час війни, нібито, гроші потрібні на інше, – неправомірна і шкідлива. Цей закон ухвалювався саме в час війни і в тому числі для підтримки книжкової галузі у час війни.

І тут, здавалося б, зайве пояснювати, наскільки важливою є підтримка культурних індустрій у цей час. Адже це перш за все війна за нашу ідентичність, основою якої є наша культура.

Тому коли видавці й книгарні, довіряючи державі й спираючися на ухвалений закон, видають усе більше книжок і відкривають нові книгарні, заява Інституту книги є прямим ударом. Ударом, як по книжковій галузі, так і по репутації української держави.

Закон ніхто не скасовував і не відтерміновував, в Інституту книги немає таких повноважень. І на мою думку влада має спростувати цю заяву й запевнити, що закон буде діяти.

Хай, можливо, з невеликими технічним затримками, але аж ніяк не "колись після війни". І, безумовно, президент має нарешті підписати закон про заборону російського книжкового імпорту, який лежить у нього на підписі з червня (!) та який взагалі не потребує державних коштів.

Але дуже важливий для українських видавництв і книгарень та захисту нашого культурно-інформаційного простору. Насамкінець нагадаю, що міністр культури Олександр Ткаченко ллє воду на млин "русского міра".

Читайте також
«Це нікого не стосується»
Політика
Влада ігнорує голос справжньої української еліти
Опінії
Юродивий хабарник і шахрай Лубінець відсвяткував третю річницю Великого хабарництва
Політика
Елбридж Колбі: стратег США, який поставив паузу на військову допомогу Україні
Політика
МінНацЄд: не ганьбіться вдруге
Опінії
У Єрмака завелась «криса»
Політика