Created with Sketch.

Уран із Ніґера став монопольною сировиною РФ

19.03.2024, 12:27
Фото: Останній Бастіон

Після військового заколоту і державного перевороту бідна африканська держава є колонією Москви. Владу там тримають терористи «Вагнера».

Про це зі столиці Ніґера міста Ніамей повідомила французька редакція міжнародного видання Forbes. Від 26 липня 2023 року, коли було скинуто законний уряд, пустельна країна у серці нестабільного регіону Сахель знаходиться під сильним впливом РФ, яка висмоктує місцеві надра.

Атомна промисловість московії, яка досі не обкладена санкціями, затамувала подих в очікуванні дешевого урану. Ніґер — ключова країна Північної та Західної Африки, яка до тепер входила в орбіту геополітичних інтересів Франції та США, але хунта обрала позицію колонії Москви.

Минулого тижня прокремлівський режим у Ніамеї за підтримки загонів терористів «Ваґнера» наказав закрити американську базу та вивести рештки контингенту Франції та США із країни. Парадоксально, але на тлі нестабільності діловий сектор Ніґера практично не постраждав.

Так, французька компанія «Orano» оголосила, що продовжить свою діяльність, як і всі оператори в урановому секторі, незалежно від їхньої національної власності. Попри те, що зовні все виглядає безнапасно, реальність складніша.

Зараз на частку Ніґера припадає лише 15% постачань до Франції, африканська країна — джерело 25% урану для Європейської спілки. Крім того, хоча «Orano» диверсифікувала джерела постачання (з Казахстану та Узбекистану), альтернативні шляхи можуть забезпечити лише ілюзорну незалежність від РФ.

Втрата частини імпорту позначиться на здатності Франції обслуговувати своїх клієнтів, деякі з яких, зокрема, США, вже сильно залежать від московії. Ця ситуація, схоже, паралізує реакцію Парижа на державні перевороти та військові заколоти, що стрясають «чорний континент», пояснюючи відсутність твердості президента Емманюеля Макрона щодо дій путіна в Африці та щодо України.

Проблема урану з Ніґера проливає світло на сучасну геополітичну арену та висвічує контури фронту між Заходом і московією, що простягається далеко за межі України. Перед РФ стоїть завдання розірвати стратегічне оточення «кольорових революцій» на колишньому совєцькому просторі за допомогою контроточення, яке дозволяє Кремлю контролювати європейські постачання енергоносіїв та морські торгові шляхи від Чорного моря до Суецького каналу.

Масштабування нестабільності, поширення повстань і антиурядових заколотів на північ від екватора, активно підтримуються московією. Опанування Сахелю завершує стратегічну систему Кремля, відкриваючи потенційно новий фронт проти військових, енергетичних і політичних інтересів Франції, Європи та США в Африці.

Що стосується світових запасів ядерного палива, то якщо ця загроза підтвердиться, одним із варіантів розвитку подій, хоч і з поки недоведеним потенціалом, стане використання торію, який утричі поширенішого за уран палива. Торій кратно присутній у всьому світі, який Москва не контролює.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла читачам про те, що африканський регіон Сахель дуже густонаселений, а головне — багатий на надра, корисні копалини та інші природних багатств. Через це там переплелися інтереси основних світових гравців.

Читайте також
«Газовий» міністр Новак обіцяє наповнити євросховища російським «блакитним паливом»
Економіка
Японці вирішили добувати гелій-3 на Місяці
Світ
Визначено країни, що споживають найбільше енергії на душу населення
Економіка
КНР і РФ висловили територіальні претензії до США
Світ
Геологи виявили «темний кисень» на дні Тихого океану
Життя
США і КНР зацікавлені у спільному освоєнні родовищ металів в Україні
Економіка