Created with Sketch.

КНР і РФ висловили територіальні претензії до США

01 серпня, 06:01
Фото: Bloomberg

Мова про велику ділянку морського дна багату на ресурси. Пекін і Москва вимагають від Вашинґтона поступитися та не провокувати ескалацію.

Такі відомості оприлюднило впливове західне видання Bloomberg. Комуністичний режим Китаю та васальна росія заперечують законність прав американців на океанічне дно між Аляскою і Чукоткою, але не лише там.

Ці зауваження із вуст китайців й росіян прозвучали під час дебатів на сесії Міжнародного органу з морського дна у Кінґстоні (столиця Ямайки — прим. ред.) у відповідь на недавні заяви США. Вашинґтон запланував збільшити свій континентальний шельф у Беринґовому морі та Мексиканській затоці.

Йдеться що найменше про 1 мільйона квадратних кілометрів, де можуть залягати корисні копалини, на які поклали око у Пекіні та Москві. Американців звинувачено у «порушенні міжнародного праві» та «захопленні чужої акваторії» (тобто нейтральних вод).

Країни, які ратифікували Конвенцію ООН з морського права 1982 року, проходять тривалий міжнародний процес, щоби досягти угоди про межі підводних континентальних шельфів. Ці демаркації є важливими, оскільки на них ґрунтуються виняткові економічні права на потенційно прибуткові ресурси морського дна.

Наприклад, РФ, Канада та Данія (від імені Ґренландії) висунули конкурентні претензії на ділянки у високих широтах Арктики. Адже зміна клімату відкриває цей регіон для більш активного морського руху та розвідки.

США не ратифікували Конвенцію ООН, як і до слова КНДР, якій пекінський обком дозволяє шантажувати світ ядерною бомбою. Своєю чергою, КНР і РФ вимагають від міжнародної спільноти «разом примусити Вашинґтон відмовитися від територіальних зазіхань в океані».

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», російсько-українська війна — війна перехідної доби. Досвід нашої боротьби стане у пригоді всім, хто шукає шлях до миру.

Читайте також
Визначено країни, що споживають найбільше енергії на душу населення
Економіка
Геологи виявили «темний кисень» на дні Тихого океану
Життя
США і КНР зацікавлені у спільному освоєнні родовищ металів в Україні
Економіка
Терористи «Вагнера» захопили владу у Ніґері для китайських комуністів
Економіка
Уран із Ніґера став монопольною сировиною РФ
Економіка
Індія не змогла розплатитися з росією за тони купленої нафти
Економіка