Чому Україні вигідна війна у Ніґері та Сахелі загалом?

СВІТ
10.08.2023, 16:01
Чому Україні вигідна війна у Ніґері та Сахелі загалом?
Фото: Останній Бастіон

Відповідь на вказане питання очевидна фахівцям-африканістам. Але для непосвячених слід розлого змалювати потенційний план дій.

Річ у тім, що Сахель (Малі, Буркіна-Фасо, Нігер, Нігерія, Камерун і Чад) – дуже густонаселений, а головне дуже багатий регіон у контексті надр, корисних копалин та інших природних багатств. Через це там переплелися інтереси основних світових гравців: США, Франції, КНР, а також китайського "проксі-сервера" РФ.

По суті, Росія виконує роль тарана та загарбника (як завжди), коли континентальний Китай спокійно залишається вигодонабувачем у тіні. Військовий переворот у Ніґері став третім (після Малі та Буркіна-Фасо), з-за спини якого стирчать російські вуха.

І, здавалося б, де той Ніґер? Хай собі...

Та от уран, якого у Ніґері дуже багато – вкрай потрібен Франції, бо без нього накриється як її атомна енергетика, так і ядерна програма. Тож невідомий широкому світовому загалу Ніґер – раптово опинився у топі новин провідних світових ЗМІ.

Водночас питання залишається: чим це вигідно Україні? А тим, що як тільки там реально почнеться (бо поки що йде певне "промацування ґрунту"), – то це автоматично означатиме природнє скорочення африканського контингенту ПВК "Ваґнер".

Простіше кажучи, їх убиватимуть і не питатимуть. При тому, вбиватимуть з особливою жорстокістю, адже самі розумієте, що зроблять африканці з полоненим білим, хай і умовним, тобто росіянином.

Це змусить перекидати до Ніґера додаткові сили найманців. А де їх брати? Правильно: у Білорусі, – себто спочатку знімуть звідти частину, потім ще, потім ще...

Це деескалація і не тільки для України, а й для Польщі, Литви та Латвії. Деескалація перед зимою – що може бути краще? Це ж основна вигода, яка, сподіваюсь, зрозуміла всім.

А ще одна вигода настане тоді, коли Франція та США переможуть РФ та КНР там. Вони зрозуміють, що можна перемагати, й не тільки у Ніґері та Сахелі в цілому, а й в Україні.

Скажете "нє"? – А от, і  да!

Комуністичний Китай зараз на страшному шпагаті, на такому, що Ґаліна Уланова у кращі роки й не мріяла. Розриваючися між непублічною підтримкою РФ та розумінням краху власної економіки у випадку втрати ринків та компаній США – там додалися найстрашніші повені за 140 років.

Десятки тисяч свійських тварин загинуло, сільгоспугіддя затоплено, врожаї загублено... Не у тій Китай ситуації, аби диктувати умови; тож він продовжить непублічну політику і спробує відсидітись, поки росіян вибиватимуть з України.

Так, наразі, в адміністрації президента Джозефа Байдена позиція "непоразки України" сильніша за позицію "перемоги України". Але це наразі, повторюсь, допоки Штати, які тотально моніторять ситуацію у Ніґері – не відчують смак перемоги.

При тому скажу, що США зацікавлені не тільки у поразці РФ та КНР у Сахелі, вони зацікавлені й у тому, щоб їхня доля перемоги була більшою за французьку. Аби у підсумку не Франція повернула втрачені позиції у регіоні, а... Штати зайняли нові!

Тому, війна у Ніґері та у Сахелі загалом вигідна нам. Починаючи від банального полегшення для Північного напрямку, закінчуючи серйозним геополітичним зсувом, який, як ви розумієте, – також буде на нашу користь.

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

Читайте також:
Економіка
Поки ситуативних технократів і системних корупціонерів у владі не замінять озброєні національною ідеєю фахівці, держава стоятиме на колінах.
23 червня, 18:49
Економіка
Збереження європейської залежності від «блакитного палива» із РФ ставить під загрозу зовнішньополітичні цілі Брюсселя. Санкції не працюють?
20 червня, 12:30
Політика
Вітчизняний нахилянт ухилянтів днями відвідав Берлін. Попри теплу зустріч у канцлера і депутатів, деякі ЗМІ критично оцінили цей Зе-вояж.
14 червня, 13:47
Війна
І невдовзі може програти війну безпосередньо на полі бою. Адже кількість наших захисників не збільшується, а зменшується щодня.
12 червня, 13:45
Світ
Забуті 40 років тому загони хунвейбінів знову при справі. Але нині замість шкірянок і палиць вони вдягнені у дорогі смокінги та мають iPad.
09 червня, 19:58
Війна
Mirage 2000-5 належить до винищувачів 4+ покоління, але це випадок, коли саме озброєння літака вирішує все.
07 червня, 11:42