Дослідники приголомшили світ звісткою. З-поміж енергозалежних держав відсутня Україна, Європейська спілка, Африка та Латинська Америка.
Глобальне споживання енергії має регіональні відмінності через ступінь індустріалізації, кліматичні умови, щільність населення та доступ до природних ресурсів. Про це заявили науковці із галузевого видання Visual Capitalist.
Водночас наголошено, що свій вплив має енергетична політика та економічна діяльність тієї чи іншої держави. Наприклад, країни з холоднішим кліматом можуть споживати більше енергії для опалення, тоді як у країнах із розвиненою промисловістю споживання енергії на душу населення може бути вищим через потужний виробничий сектор.
На викладеній нижче інфографіці показано 15 держав із найбільшим споживанням енергії на душу населення у 2023 році. Також відбито споживання душу населення кожному регіоні світу.
Торік Катар мав найвищий показник — 817 гігаджоулів (226 944,4 кіловат-години) на людину. Майже все споживання енергії в цій арабській країні забезпечується природним газом, запаси якого там дуже великі.
Ісландія із її геотермальною енергією посіла друге місце (такі північні держави зазвичай витрачають більше енергії для обігріву). Багато країн із найвищим споживанням енергії мають досить низьку чисельність населення, Канада та Саудівська Аравія — єдині в першій десятці з населенням понад 10 мільйонів.
До речі, згідно зі статистикою світового Інституту енергетики, приблизно 750 мільйонів людей на нашій планеті, тобто кожен десятий, зовсім не мають доступу до електроенергії. Перш за все, мова про Африку та Латинську Америку.
Як і годиться, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що швидка і примусова економія електроенергії в Україні замість справжніх рішень. Зе-влада запровадила жорсткі ліміти на споживання електроенергії в усіх регіонах.