Майже 4,5 мільярда роки тому із Землею зіштовхнулося інше велике космічне тіло. На цьому наполягає команда астрофізиків і геологів.
Результатами свого приголомшливого дослідження науковці поділилися з німецьким виданням Die Zeit. За їхніми словами, у добу формування Землі у неї врізалася планета під назвою Тейя, чиї розміри зіставні з Марсом.
Сама наша планета тоді була лише розпеченою кам'яною кулею, поверхня якої була вкрита безліччю кратерів і вулканів. Коли ж Тейя зіштовхнулася із Землю, то з її найбільших уламків утворився Місяць, дрібні ж рештки досі лежить у надрах нашої планети.
«Дослідження надр Землі показують нам дві області розміром із континент, де сейсмічні хвилі поширюються надзвичайно повільно. Наша команда переконана, це і є рештки планети Тейя, поховані під товщею Тихого океану та під Африкою», — коментують ситуацію дослідники.
Міжнародна команда науковців зі США, Німеччини, КНР, Великої Британії та Індії додають, що у далекому минулому подібні зіткнення планет часто відбувалися в космосі. Не виключено, що удар Тейї об Землю міг залишити по собі як релікт деякі рідкоземельні метали.
Крім того, як раніше повідомляв «Останній Бастіон», науковці спрогнозували останні дні існування Сонячної системи. Швидше за все це станеться тоді, коли людство вже вимре.